Cztery medale Mistrzostw Polski AZS Juniorów

09-17-2013 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W zorganizowanych w dniach 30-31 sierpnia br. w Łodzi Mistrzostwach Polski AZS Juniorów, zawodnicy AZS PWSZ Tarnów trenowani przez Jarosława Wałaszka wywalczyli 4 medale: 3 złote i 1 brązowy. Złote medale powędrowały w ręce skoczków.

Podwójną Mistrzynią Polski AZS Juniorów została Ewa Łabno. Ewa pierwszego dnia zawodów wygrała skok w dal, a drugiego nie miała sobie równych w trójskoku. Damian Tarczoń w pięknym stylu również zwyciężył w skoku w dal. Warto przypomnieć, że Damian niespełna miesiąc wcześniej na tej samej skoczni został podwójnym v-ce Mistrzem Polski podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Do trzech złotych medali brąz dorzucił Kamil Knapik na dystansie 400m przez płotki. Szczególne brawa należą się Kamilowi, gdyż był on najmłodszym z całej stawki startujących w biegu zawodników, a biegacze rywalizowali na płotkach o wysokości odpowiedniej dla kategorii juniora (tarnowianin jako junior młodszy na co dzień startuje na niższych płotkach). Dzień wcześniej Kamil był 5-ty na 110m przez płotki.

Galeria zdjęć z zawodów >>>

Pozostali juniorzy AZS PWSZ Tarnów nie zdobywali medali, ale również zanotowali bardzo dobre występy. Gabriela Bieda (jun. mł.) debiutująca na dystansie 100m przez płotki zajęła 4 lokatę. Z kolei na dystansie 400m przez płotki tarnowianka ustanowiła nowy rekord życiowy, który dal jej 5-te miejsce. Magdalena Żurowska (również juniorka młodsza), w biegu na dystansie 400m była 7. ustanawiając nowy rekord życiowy. Dominika Gąsiorowska (jun. mł) na 800m zajęła 8 lokatę z wynikiem najlepszym w tym sezonie. Damska sztafeta 4x100m w składzie E. Łabno, D. Gąsiorowska, M. Żurowska i G. Bieda zajęła 5-te miejsce.

Gratulujemy zawodnikom tytułów mistrzowskich, medali i rekordów życiowych oraz życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzostwa Polski AZS to zawody rangi mistrzowskiej w których mogą startować jedynie reprezentanci popularnych „azetesów” czyli klubów zrzeszonych w Akademickim Związku Sportowym.

Komentarze wyłączone.

Skip to content