BrÄ…zowy Medal Mistrzostw Europy! » KU AZS Akademia Tarnowska

BrÄ…zowy Medal Mistrzostw Europy!

07-16-2015 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Marcin Dzieński zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy seniorów we wspinaczce sportowej na czas w zawodach rozegranych 11 lipca 2015 r. we francuskim Chamonix. Choć wspinaczowi KU AZS PWSZ w Tarnowie nie udało się obronić tytułu I wicemistrza Europy, to i tak kolejny medal na imprezie mistrzowskiej jest wielkim sukcesem!
Marcin zajmując w kwalifikacjach trzecie miejsce, potwierdził, ze należy do grona zawodników, którzy będą się liczyć w walce o medale. Dobre miejsce w kwalifikacjach zapewniło korzystne rozstawienie w fazie pucharowej. Tarnowski akademik pewnie pokonał ukraińca Jarosława Gontaryka, a następnie rosjanina Aleksandra Szilowa. W walce o ścisły finał zmierzył się z aktualnym mistrzem i rekordzistą Świata, Daniło Boldyriewem, w zacietym i wyrównanym biegu Marcin okazał się gorszy jedynie o 0.19 s! Kolejny pojedynek, z chińczykiem Qixin Zhongiem (przegrany o 0.1 s) decydował już jedynie o miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata, ze względu na połączenie zawodów mistrzowskich i pucharowych. Nie udało się zdobyć podwójnego podium na jednych zawodach, ale wywalczenie tytułu II wicemistrza starego kontynentu jest dużym sukcesem i powodem do radości!

Pozostali zawodnicy AZS PWSZ w Tarnowie zajęli następujące miejsca: 9. Klaudia Buczek, 16. Anna Brożek, 20. Jędrzej Komosiński. W zawodach wystartował jeszcze jeden student tarnowskiej PWSZ Marek Wójcik, reprezentując barwy MKS Tarnovia zajął 32. miejsce.