Arek Dziarmaga akademickim II wicemistrzem Polski w judo

04-19-2019 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Arkadiusz Dziarmaga, student administracji bezpieczeństwa wewnętrznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, judoka trenujący na co dzień pod okiem trenera Krzysztofa Sieniawskiego zdobył dla tarnowskiej uczelni pierwszy w tym roku akademickim medal Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej.

Student PWSZ w zawodach Akademickich Mistrzostw Polski startował po raz pierwszy, a mimo to wraca z Piły z medalem wywalczonym w kategorii do 81 kg. – Radość jest, ale i pewien niedosyt, bo przy lepszym układzie walk kolor medalu mógł być inny – relacjonuje zawodnik. – W pierwszej rundzie miałem wolny los, dwie kolejne walki wygrałem, czwartą przegrałem z późniejszym złotym medalistą, ale udało mi się zwyciężyć w „małym finale” i przywieźć do Tarnowa „brąz” – dodaje.

W rundzie eliminacyjnej tarnowianin pokonał kolejno Karola Szeszyckiego (Politechnika Poznańska), Kacpra Wilka (AWF Gdańsk) oraz Pawła Radgowskiego (Politechnika Budowlana Białystok). W półfinale uległ Bartoszowi Ponichterze (Uniwersytet Łódzki), ale w walce, której stawką był brązowy medal AMP wygrał przed czasem ze Stanisławem Dąbrowskim (Uniwersytet Warszawski).

Warto przypomnieć, że brązowy medal Arka jest kolejnym w bogatym dorobku judoków reprezentujących w zmaganiach szkół wyższych tarnowską PWSZ. Jego starsi koledzy stawali łącznie cztery razy na podium AMP.

Fotografie z zawodów: Karol Jaskółka, dzięki uprzejmości organizatorów AMP w judo.

Komentarze wyłączone.

Skip to content