PoznaliÅ›my zwyciÄ™zców uczelnianych mistrzostw w piÅ‚ce siatkowej » KU AZS Akademia Tarnowska

Poznaliśmy zwycięzców uczelnianych mistrzostw w piłce siatkowej

05-23-2019 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Zakończyły się uczelniane Mistrzostwa w Piłce siatkowej rozgrywane w formie ligi, w której miały prawo startować zespoły złożone ze studentów lub pracowników tarnowskiej PWSZ.

Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn rywalizujących w dwóch grupach. Mecze grupowe wyłoniły finalistów, którzy walczyli o mistrzostwo Uczelni.

FinaÅ‚ rozegrano 21 maja. W meczu o trzecie miejsce zmierzyÅ‚y siÄ™ zespoÅ‚y WFII oraz Informatyka, ostatecznie dziÄ™ki zwyciÄ™stwu 2 – 1 na trzecim miejscu podium stanęła drużyna WFII. W finale o tytuÅ‚ mistrza Uczelni walczyÅ‚y zespoÅ‚y AZS oraz WFI. WygraÅ‚ zespół AZS, który w spotkaniu rozegranym do 3 wygranych setów pokonaÅ‚ przeciwników 3-1 (25-21, 20-25, 25-13, 25-17)

Wyniki fazy finałowej:

1. AZS
2. WF I
3. WF II
4. Informatyka

SkÅ‚ad drużyny AZS: Maciej Kawa – Inżynieria materiaÅ‚owa, Dominik MasÅ‚oÅ„ – Matematyka, Mateusz Sikorski – Wychowanie fizyczne, Arkadiusz Kot – Wychowanie fizyczne, Wojciech WÄ…sacz – Wychowanie fizyczne, Marta ChmioÅ‚a – Wychowanie fizyczne, Iwona BÄ…k – Wychowanie fizyczne, Sara Pypeć – Wychowanie fizyczne, Monika SakÅ‚ak – Wychowanie fizyczne.

Organizatorem mistrzostw był trener sekcji piłki siatkowej KU AZS PWSZ Tarnów Jan Salamon.