17 medali tarnowskich lekkoatletów

06-06-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Młodzi lekkoatleci Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie nie zawiedli podczas startów na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów Młodszych i Juniorów. Podopieczni trenerów Jarosława Wałaszka i Piotra Kuczka zdobyli w sumie 17 medali (7 złotych, 8 srebrnych, 2 brązowe).

W konkurencji skok w dal zwyciężył Mateusz Różański z fantastycznym wynikiem 7,34 m. Mateuszowi brakuje dosłownie centymetrów do uzyskania minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Grosseto. Złoto zdobył również Michał Opocki na dystansie 400m uzyskując przy tym minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu. Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta 4x100m (Michał Opocki, Grzegorz Ungar, Kamil Kubala, Mateusz Różański). W tym składzie zawodnicy zaprezentują się na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Kobiety również pokazały klasę zdobywając złoto w sztafecie 4x400m (Weronika Brachucy, Paulina Brzęk, Martyna Jurek, Karolina Łabuz). Indywidualnie pierwsze miejsca wywalczyli: Milena Fortuna (200m), Przemysław Tarchała ( 110m ppł), Weronika Brachucy (1500m). Srebrne medale zdobyli: Joanna Pokorny (100m ppł), Martyna Jurek (400m), Milena Fortuna (100m), Grzegorz Ungar (100m i 200m), Mateusz Jewuła (400m).

Srebrne medale wywalczyły sztafety: męska 4x400m (Grzegorz Ungar, Mikołaj Wałaszek, Mateusz Jewuła, Michał Opocki) oraz damska 4x100m (Martyna Jurek, Laura Sacha, Milena Fortuna, Aleksandra Siepak). Brązowe medale z Mistrzostw przywiozły: Aleksandra Siepak (100m) i Paulina Brzęk (1500m).

To jeszcze nie koniec zmagań lekkoatletów. Przed nimi jeszcze miesiąc startów w celu uzyskania minimum na Mistrzostwa Polski i Europy.