Wspinacze z medalami Mistrzostw Polski

06-07-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Udanie zainaugurowali sezon krajowy tarnowscy wspinacze. Z zorganizowanych w Warszawie Mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów we wspinaczce na czas przywieźli 7 medali, w tym 3 złote! W kategorii wiekowej seniora nie było niespodzianek, tytuł mistrzowski obronił Marcin Dzieński reprezentujący barwy AZS PWSZ Tarnów. Tarnowianin od eliminacji biegał szybko i równo. W finale pokonał Rafała Hałasę z Lublina. Trzeci był Michał Lewicki z KS Sportiva.

Ciekawsza była rywalizacja wśród pań. Co prawda nie startowała w zawodach Klaudia Buczek, ubiegłoroczna mistrzyni, ale walkę o prymat w kraju zapowiedziała wracająca po kontuzji Aleksandra Rudzińska z Lublina oraz Edyta Ropek, startująca po raz pierwszy od 8 lat w krajowych zawodach, a po raz pierwszy w życiu w Mistrzostwach Polski we wspinaczce na czas rozgrywanych na tzw. standardzie.

Obie zawodniczki spotkały się w finale zawodów i były niezwykle zmotywowane i skoncentrowane w walce o złoto. Edyta Ropek uzyskała w biegu nowy rekord życiowy 8,08s ale nie wystarczyło to, do pokonania świetniej dysponowanej lublinianki. Mistrzynią Polski AD 2017 została więc Aleksandra Rudzińska, wicemistrzynią Edyta Ropek, a brązowy medal zdobyła Anna Brożek reprezentująca AZS PWSZ Tarnów.

Tarnowscy wspinacze startowali z sukcesami również w pozostałych kategoriach wiekowych. Wśród juniorów triumfował Konrad Gruszka/AZS PWSZ Tarnów, drugi był Wojciech Ratajczak z Lublina, a trzeci Bartłomiej Podlewski/KS Sportiva Tarnów.
Tytuł mistrzowski w kategorii juniorek zdobyła Natalia Kałucka, wicemistrzowski jej siostra Aleksandra (obie AZS PWSZ Tarnów). Trzecia była Natalia Woś/Skarpa Lublin.

Warto wspomnieć, że dzień później w Warszawie rozegrano Puchar Polski seniorów w prowadzeniu. Ku zaskoczeniu widzów i zawodników, w seniorskich zawodach triumfowała… juniorka czyli Natalia Kałucka/AZS PWSZ Tarnów. Mimo, że zawody w prowadzeniu nie miały najsilniejszej obsady, w niczym nie umniejsza to wartości rezultatu młodej tarnowianki.

foto: ŁUKASZ SOKÓŁ/IMAGINE PHOTOS

Komentarze wyłączone.

Skip to content