Złoto AMP w biegach przełajowych

04-18-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Ze złotym medalem Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych wywalczonym w klasyfikacji typów uczelni wróciły z Łodzi studentki tarnowskiej PWSZ.
Tarnowskie akademiczki jechały na finały z wyraźnym zadaniem, nakreślonym przez trenera, dr. Piotra Kuczka. Cel był „prosty” – wywalczenie medalu w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych. Jest to istotne w kontekście walki o czołowe miejsce w klasyfikacji końcowej AMP państwowych wyższych szkół zawodowych.

Biegi przełajowe od lat należą do mocnych punktów PWSZ w Tarnowie, dlatego też wywalczenie medalu w klasyfikacji drużynowej uznano za plan minimum. Należy przypomnieć, że w ostatnich latach zarówno biegacze, jak i biegaczki dobrze sobie radziły w zawodach, choć z reguły kobiety zajmowały wyższe miejsca.

Reprezentantki tarnowskiej uczelni i tym razem stanęły na wysokości zadania wracając z Mistrzostw ze złotym medalem i kolejnymi punktami do klasyfikacji końcowej.

Reprezentacja Tarnowskiej PWSZ wystąpiła w składzie: Edyta Dembińska, Joanna Jasiak, Natalia Juszczak, Wiktoria Pytel, Monika Sakłak i Anna Wszołek.

Najlepszy występ zanotowała Monika Sakłak, która do złotego medalu w klasyfikacji drużynowej dorzuciła srebrny w klasyfikacji indywidualnej w biegu na 6 km.

Bardzo dobrze pobiegła również Anna Wszołek, która zajęła czwarte miejsce. Na uznanie zasłużyła ambitna postawa Wiktorii Pytel, która pomimo kontuzji stawu skokowego walcząc o punkty dla drużyny ukończyła bieg, choć na mecie musiała skorzystać z pomocy medycznej.