ZÅ‚oto i srebro mistrzostw Polski juniorów » KU AZS Akademia Tarnowska

Złoto i srebro mistrzostw Polski juniorów

04-19-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Fantastycznym wynikiem zakończył się start Natalii i Aleksandry Kałuckich, które od tego roku reprezentują barwy AZS PWSZ w Tarnowie, w Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w boulderingu. Tarnowianki zajęły dwa pierwsze miejsca na podium w kategorii juniorów. Dobre, ósme miejsce, wywalczył w mistrzostwach Konrad Gruszka.

Trójka juniorów, trenująca do tej pory pod okiem Tomasza Oleksego w Tarnovii, od tego sezonu reprezentuje Klub Uczelniany AZS PWSZ w Tarnowie. Już w swoim pierwszym starcie w barwach tarnowskich akademików, trójka juniorów pokazała, że zamierza iść w ślady swoich starszych, utytułowanych kolegów.

Po eliminacjach Natalia zajmowała 1. miejsce, a jej siostra Aleksandra 5. W finale, do którego awansowało sześć najlepszych zawodniczek, Natalia, jako jedyna pokonała wszystkie cztery problemy i mogła cieszyć się z tytułu mistrzyni Polski w kategorii juniorek. Ola, dzięki zdobyciu trzech topów, zajęła drugie miejsce. Brązowy medal wywalczyła Natalia Woś ze Skarpy Lublin (1 top). 11. w tej kategorii była Daria Gromnik/Tarnovia.

Wśród juniorów na ósmym miejscu uplasował się Konrad Gruszka (5 pokonanych boulderów w eliminacjach), 14. miejsce zajął Bartłomiej Podlewski/Tarnovia. Triumfował Rafał Bąk, srebro wywalczył Krzystzof Palczyński, a brąz Adam Szymczak.