Pobiegli po złoto

04-08-2013 przez admin Zostaw odpowiedź »

Tradycyjnie, jak co roku w Łodzi wyznaczono miejsce spotkania najlepszych biegaczy przełajowych wśród studentów. Akademickie Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie rozegrano w dniu 6 kwietnia 2013 roku w scenerii iście zimowej.  Zła aura stała się już tradycją organizowanych przez KU AZS Politechniki Łódzkiej zawodów. Pomimo zimna, śniegu i błota na starcie stanęło 550 studentek i studentów z blisko 60 uczelni z całego kraju. Studenci w składzie  Tomasz Kaczmarczyk, Michał Pajor, Mariusz Iwaniec, Dariusz Kołton i Dominik Słota rywalizowali  na najdłuższym dystansie – 9km.

Indywidualnie złoto wywalczył Mariusz Iwaniec oraz brąz Tomasz Kaczmarczyk. Oba medale w kategorii „WSZ”.
W klasyfikacji generalnej kolejno miejsca 30. i 45. Punktowali również pozostali zawodnicy. Męska reprezentacja  w zaciętej rywalizacji  obroniła złoto sprzed roku w kategorii Wyższych Szkół Zawodowych. A łatwo nie było, gdyż po piętach naszym sportowcom deptała Wyższa Szkoła Informatyki. W klasyfikacji generalnej nasi studenci zajęli 21 miejsce spośród 50-ciu sklasyfikowanych drużyn.

Tarnowianki w składzie Magdalena Mrugacz, Monika Smutek, Katarzyna Czekaj, Magdalena Zambrowska, Adriana Bartnik i Ewa Jarmuszkiewicz miały do pokonania dystans 6-cio kilometrowy.Bardzo dobrze w tej śnieżnej scenerii spisała się Magdalena Mrugacz przekraczając linę mety na wysokiej 11 pozycji. Jako druga z tarnowianek przybiegała Monika Smutek (26 miejsce).Wysoko punktowały również Katarzyna Czekaj oraz wystawione  pod nieobecność Agnieszki Warzycy sprinterki Magdalena Zambrowska i Adriana Bartnik.W klasyfikacji generalnej dziewczęta wywalczyły wysokie 15 miejsce. Sklasyfikowano  45 drużyn. Warto podkreślić, że przed rokiem tarnowianki zajmowały 38 pozycję.

Kolejne zawody w ramach Akademickich Mistrzostw Polski na stadionie otwartym również w Łodzi   6-8.06.2013r. Tam nasi lekkoatleci będą bronić 7 medali zdobytych przed rokiem w Bydgoszczy.