Siatkarki akademickimi Wicemistrzyniami Małopolski

04-05-2013 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Dzięki sensacyjnej wygranej z AZS AWF Kraków w dwumeczu półfinałowym rozgrywek fazy play-off Akademickich Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej kobiet, siatkarki AZS PWSZ Tarnów po raz pierwszy w siatkarskiej historii Uczelni zagrały w finale rywalizacji małopolskich szkół wyższych.

W meczu finałowym, zorganizowanym na hali AWF Kraków, tarnowianki miały się zmierzyć z drużyną AZS AGH Kraków, faworytkami spotkania były „agieszanki”, ale podopieczne Jana Salamona zapowiadały walkę bez kompleksów. I tak rozpoczęły to spotkanie. W pierwszym secie do stanu 16:15 dla krakowianek, żadna z drużyn nie zdobyła wyraźnej przewagi. Jednak od tego momentu studentki tarnowskiej PWSZ zdominowały grę na boisku i dzięki wypracowaniu sporej przewagi, bezpiecznie wygrały seta 25:17. Druga partia również rozpoczęła się po myśli tarnowianek, które prowadziły już nawet 9:5, ale studentkom AGH udało się uspokoić grę, poprawić elementy przyjęcia oraz ataku i rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść 25:17. Krakowianki podbudowane wygraną, również w trzecim secie dyktowały warunki gry, prowadząc od początku do końca i ostatecznie zwyciężając do 18. Zawodniczki AZS PWSZ Tarnów podjęły jeszcze w czwartym secie próbę odwrócenia losów spotkania, i dzięki ambitnej grze wyszły na prowadzenie 5:9, jednak był to chwilowy zryw i ostatecznie studentki AGH również czwartego seta wygrały do 16, a cały mecz stosunkie 3:1 i to one zostały Mistrzyniami Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Jan Salamon/trener: dziewczętom należą się wielkie gratulacje. Podeszły do tego spotkania bez obciążeń i dzięki spokojnej grze, realizacji planu taktycznego wygrały pierwszego seta i prowadziły w drugim. Spotkanie przegraliśmy jednak 3:1. Dlaczego? Powód jest prosty – nasze kluczowe zawodniczki, występujące również w drużynie ligowej PKCH PWSZ Tarnów, przed finałem Mistrzostw rozegrały kilka spotkań turniejowych i rywalizowały z AGH na wysokim poziomie tak długo, jak długo starczyło im sił. Od połowy II seta brakowało już precyzji w zagraniach końcowych, przegrywaliśmy długie wymiany gdy blok skakał tych kilka centymetrów niżej. Mimo wszystko jestem zadowolony z gry, z postawy dziewcząt i z zajęcia, po raz pierwszy w siatkarskiej historii Uczelni, drugiego miejsca na podium Akademickich Mistrzostw Małopolski. Do tej pory reprezentacji siatkarek udawało się jedynie grywać w „małym finale” i zdobywać brąz we współzawodnictwie małopolskich szkół wyższych. Teraz będziemy się koncentrować na przygotowaniach do eliminacji strefy C Akademickich Mistrzostw Polski, które organizowane są w Krakowie w dniach 18 – 21 kwietnia.

AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA – PWSZ Tarnów 3:1 (17:25, 25:16, 25:18, 25:16)
Sędziowali: Paweł Burkiewicz (Kraków) i Sławomir Poremba (Nowy Sącz).
AGH: Mokrzycka, Postrożny, Żaba, Janota, Biernatek, Rusinek oraz Kozyra (l), Perkosz (l), Leszek, Mysiak. Trener: Irina Bogdanowa.
PWSZ: Sysło, Wójcik, Szuber, Podlasek, Ruszel, Radwańska oraz Wojcieszek (l), Giża, Bardo, Obal. Trener: Jan Salamon.

Komentarze wyłączone.

Skip to content