PÅ‚ywacy walczyli o punkty AMP » KU AZS Akademia Tarnowska

PÅ‚ywacy walczyli o punkty AMP

04-15-2019 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Ponad 800 studentów z caÅ‚ej Polski pojawiÅ‚o siÄ™ na starcie dwudniowych Akademickich Mistrzostw Polski w pÅ‚ywaniu, które odbyÅ‚y siÄ™ w Lublinie. Rywalizacja medalowa odbywaÅ‚a siÄ™ wÅ›ród wielu zawodników z krajowej czołówki. W trakcie dwóch dni zawodnicy rywalizowali w 10 konkurencjach indywidualnych: 50 i 100 m stylem dowolnym, grzbietowym oraz klasycznym, a także 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym oraz 2 sztafetowych: 4×50 m stylem dowolnym i zmiennym.

Zawodnicy PWSZ w Tarnowie w składzie: Wiktoria Dołynny, Angelika Kaczor, Edyta Król, Karolina Schab, Małgorzata Ścieńska, Kamil Mazur, Sebastian Piekarski, Grzegorz Piwowarski, Szymon Ryba, Adrian Szwed, Jakub Wenc godnie reprezentowali tarnowska PWSZ. Najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Wenc, który na dystansie 50m stylem dowolnym uzyskał bardzo dobry czas 00:24,85.

Niestety w tym roku również brakło jednej państwowej wyższej szkoły zawodowej aby dokonano klasyfikacji w typie uczelni. Życzymy coraz lepszych wyników wszystkim reprezentantom sekcji pływackiej KU AZS PWSZ w Tarnowie, trenującym na co dzień pod okiem mgr Anity Ziemby.

Zdjęcia: zbiory własne, materiały organizatora (foto Bartłomiej Wójtowicz).