Futsaliści PWSZ najlepsi w kraju! Po raz czwarty!

04-08-2019 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Futsaliści Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdążyli przyzwyczaić kibiców do sukcesów. Składy drużyn zmieniają się wraz z każdym kolejnym naborem, ale apetyt na wygrywanie ciągle jest wielki. Studenci zdobyli właśnie – po raz czwarty w historii PWSZ – złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji końcowej w swoim typie uczelni.

Do finałów tegorocznych rozgrywek awansowała zarówno żeńska, jak i męska reprezentacja, co już było bardzo dużym osiągnięciem. Oprócz tarnowian, sztuka ta udała się jedynie trzem innym szkołom wyższym.

Tarnowscy akademicy musieli przejść długą drogę aby zagrać w finale krajowym. Rywalizowali w rozgrywkach środowiska małopolskiego, które jest jednym z najmocniejszych w tej dyscyplinie.

Następnie z powodzeniem walczyli w półfinale strefy C. W finale krajowym rozegranym w Opolu zostali rozstawieni w grupie B razem z: Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Jagiellońskim. Nie udało im się wyjść z grupy, ale w tabeli końcowej zostali sklasyfikowani na tym samym miejscu co PWSZ z Piły.

Dlatego o triumfie wśród wyższych szkół zawodowych zadecydował dodatkowy mecz pomiędzy tymi zespołami. Zwycięsko z pojedynku wyszli tarnowianie i to oni w tym roku cieszyć się mogą ze złotego medalu.

W finałach zagrały również studentki. Panie zostały rozstawione w grupie C razem z zespołami Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zajęły w grupie miejsce 3., co pozwoliło im o grę o miejsca w pierwszej dziesiątce turnieju. Ostatecznie zostały sklasyfikowane właśnie na miejscu dziesiątym o czym zadecydował przegrany mecz z Uniwersytetem Gdańskim.

Wśród wyższych szkół zawodowych lepsza od tarnowianek okazała się jedynie reprezentacja PWSZ Wałbrzych opierająca się na zawodniczkach ekstraligowej drużyny.

Cieszę się bardzo z osiągniętych wyników, bo to nie jest rzecz łatwa awansować do finałów z obiema drużynami, a nam się ta sztuka udała. Zostało to dostrzeżone w Polsce, odebrałem wiele gratulacji od kolegów z dużych ośrodków akademickich zdziwionych, że z jednej, niewielkiej przecież uczelni wprowadziliśmy na najwyższy szczebel rozgrywek aż dwie ekipy – mówi Krzysztof Tomalski, trener AZS PWSZ Tarnów.

Wyników gratulował reprezentacjom również Prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów Wojciech Nowaknie jest łatwo awansować do finału krajowego. Sport akademicki systematycznie podnosi swój poziom, w dyscyplinach tak popularnych jak futsal wprowadzenie obu reprezentacji do ostatniego poziomu rozgrywek jest bardzo trudne. Cieszy, że nasi studenci są w stanie zwycięsko rywalizować z drużynami z największych ośrodków akademickich. Tej woli zwycięstwa i sportowej ambicji gratuluję obu zespołom oraz trenerowi.

Reprezentacja żeńska grała w składzie: Białoszewska Katarzyna, Bodnar Patrycja, Chmioła Marta, Chrabąszcz Aleksandra, Czabańska Gabriela, Derus Agnieszka, Drąg Dominika, Gawron Izabela, Gębica Gabriela, Hynek Aleksandra, Jasiak Joanna, Kozioł Paulina, Musiał Aneta, Piątek Gabriela, Pytel Wiktoria, Sorys Anna, Trytek Katarzyna, Wałaszek Paulina.

Reprezentacja męska zagrała w składzie: Baran Jakub, Baran Szczepan, Boruch Michał, Bytnar Krystian, Gałka Tomasz, Goryczka Arkadiusz, Kluska Rafał, Kobielski Krystian, Leżoń Paweł, Machalski Damian, Michoń Mateusz, Mróz Patryk, Noga Łukasz, Płaczek Jakub, Stachura Norbert, Szymański Jakub, Tyrka Kamil, Ziółkowski Kacper.