Medale Mistrzostw Polski dla grapplingowców! » KU AZS Akademia Tarnowska

Medale Mistrzostw Polski dla grapplingowców!

05-23-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

14 maja 2011 r. w Skale k. Krakowa odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Grapplingu. W turnieju wzięło udział ponad 150 zawodników z całego kraju. Zawody odbywały się pod patronatem i na zasadach Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (FILA). W zmaganiach brali udział również przedstawiciele pierwszej w Polsce akademickiej sekcji tej dyscypliny czyli grapplingowców KU AZS PWSZ Tarnów. Tarnowscy akademicy przywieźli z Mistrzostw Polski łącznie 4 medale!

W kategorii juniorów najlepiej spisał się walczący w wadze -80kg, Piotr Karciński zdobywając III miejsce w dywizji NO GI oraz zostając wicemistrzem Polski w dywizji GI. W wadze do 75 kg (NO GI) srebrny krążek wywalczył Dawid Wrona. Tego samego dnia walki o medale stoczyli również seniorzy. W najcięższej kategorii wagowej -110kg (GI) srebrny medal zdobył Robert Wardzała natomiast jego klubowy kolega Artur Orliński -70kg (NO GI) pomimo zaciętej batalii w walce o brąz ostatecznie uplasował się tuż za podium.

Sekcja grapplingu AZS PWSZ Tarnów nie zamierza poprzestać w tym roku na tych sukcesach. Już w najbliższy weekend w Opolu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo na których nie zabraknie także reprezentantów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W finale zawalczą studentki I roku wychowania fizycznego, Angelika Skórka, Bernadetta Olszówka i Justyna Dziurawiec oraz studenci I roku fizjoterapii Piotr Myśliwiec i Robert Wardzała.

Jan Salamon, Prezes KU AZS PWSZ Tarnów: Medale Mistrzostw Polski to wielka radość dla naszego Klubu. Sekcja grapplingu działa pierwszy sezon i już może pochwalić się sukcesami w sporcie wyczynowym! Chłopcy wywalczyli 4 medale, a zaznaczyć trzeba, że Robert Wardzała wrócił ze srebrem tylko dlatego, że musiał zrezygnować z walki finałowej ze względu na kontuzję barku. Cieszymy się, że jest to już druga sekcja wyczynowa w naszym Klubie, a przypomnę, że w całej Małopolsce funkcjonuje obecnie tylko 7 takich sekcji, z czego jedyne dwie spoza Krakowa, działają właśnie przy AZS PWSZ Tarnów. Jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki dalszej bardzo dobrej współpracy z naszym sponsorem czyli Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem.

Zobacz galerię zdjęć z zawodów >>>