Judocy na podium Ligi Akademickiej

04-22-2011 przez admin Zostaw odpowiedź »

W dniu 07 04 11 na matach krakowskiej Wisły został rozegrany II rzut Małopolskiej Ligi Akademickiej w judo. W imprezie tej wzięło udział około 60 zawodników z 10 szkół wyższych Małopolski. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie reprezentowali, w wadze -66kg student I roku fizjoterapii Piotr Myśliwiec, w wadze -81kg student I roku administracji publicznej Arkadiusz Michalik, oraz w najcięższej kategorii wagowej +100 kg student I roku fizjoterapii Robert Wardzała.  Zawodnicy na co dzień trenują w Klubie Sportowym „Błękitni” Tarnów, pod bacznym okiem trenera Krzysztofa Sieniawskiego oraz w sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów.


Najlepiej w zawodach spisał się walczący w kat. +100 kg, Robert Wardzała, który wszystkie swoje pojedynki wygrał przed czasem, tym samym zdobywając I miejsce. W fazie grupowej pokonywał kolejno Macieja Dzięgiela (Uniwersytet Jagielloński), Michała Wołocha (Krakowska Akademia) i Mikołaja Szostaka (Akademia Wychowania Fizycznego). W pół finale udowodnił swoją wyższość nad Maciejem Muzyka (Uniwersytet Jagielloński), by w finale po raz kolejny czwartkowego wieczoru pokonać Mikołaja Szostaka.

Walczący w jednej z najlżejszych kategorii wagowych – 66kg Piotr Myśliwiec, w fazie grupowej pokonał Piotra Zwoleńskiego (Akademia Górniczo-Hutnicza) a następnie Jerzego Orlofa ( Politechnika Krakowska) W pół finale przegrał przed czasem z późniejszym zwycięzcą kategorii Arturem Kłysem ( Akademia Wychowania Fizycznego) i ostatecznie został sklasyfikowany na 3 lokacie.

Brązowy medal zdobył również reprezentant kategori -81kg, Arkadiusz Michalik. Pomimo przegranej w pierwszej walce z Dawidem Tonderą (Uniwersytet Roliniczy) pomyślnie przeszedł walki repasażowe wygrywając najpierw z Jakubem Drapałą (Politechnika Krakowska) oraz Patrykiem Ogonowskim (Akademia Górniczo – Hutnicza) a także Przemysławem Pastuszakiem (Politechnika Krakowska). W walce o trzecią lokatę przed czasem pokonał Karola Słowika (Politechnika Krakowska).

Występ w Małopolskiej Lidze Akademickiej został poprzedzony wyjazdem tej samej trójki studentów na eliminacje strefowe Polski południowej do Akademickich Mistrzostw Polski w judo, które zostały zorganizowane w Białymstoku. Awans do finałów uzyskali Piotr Myśliwiec i Robert Wardzała. W finałach Akademickich Mistrzostw Polski planowany jest również występ reprezentacji kobiecej.

Robert Wardzała – student PWSZ Tarnów kierunku fizjoterapia i trener sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów:  W ubiegłym miesiącu w Białymstoku odbyły się eliminacje strefy zachodniej do Akademickich Mistrzostw Polski, w których to kwalifikacje do turnieju głównego wywalczył Piotrek Myśliwiec i ja. Nasza czwartkowa dyspozycja jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się finałem, który odbędzie się pod koniec maja w Opolu .Mamy jeszcze ponad miesiąc czasu na przygotowanie i wyleczenie drobnych kontuzji. Starty w tym roku akademickim mamy zamiar zamknąć występem sekcji AZS w Otwartych Mistrzostwach Polski w Grapplingu.

Zobacz galerię z zawodów >>>

 

Komentarze wyłączone.

Skip to content