Znamy Akademickich Mistrzów Tarnowa

05-24-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Akademickie Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu oraz we wspinaczce sportowej na czas organizowane przez KU AZS PWSZ Tarnów stanowiły część obchodów corocznego Święta tarnowskiej PWSZ. Studenci tarnowskich uczelni wyższych walczyli o tytuły Akademickich Mistrzów Tarnowa oraz specjalnie ufundowane puchary.

Zmagania sportowe rozpoczęli 16 maja pływacy, którzy walczyli o Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie. Studenci mieli możliwość startu w 11 konkurencjach indywidualnych oraz jednej, niezwykle widowiskowej, mieszanej sztafecie. Punktowano wyniki z dwóch wybranych konkurencji. Ostatecznie najlepsi w klasyfikacji indywidualnej okazali się:

kobiety:
1. Natalia Jurek 915 pkt PWSZ w Tarnowie
2. Katarzyna Walkowicz 846 pkt. PWSZ w Tarnowie
3. Paulina Kot 833 pkt PWSZ w Tarnowie

mężczyźni:
1. Maksym Rusiniak 628 pkt PWSZ w Tarnowie
2. Łukasz Łątka 548 pkt PWSZ w Tarnowie
3. Dawid Gębala 547 pkt WSB-NLU Wydział w Tarnowie

Klasyfikacja drużynowa
1. PWSZ w Tarnowie
2. WSB-NLU Wydział w Tarnowie

Wyniki końcowe AMT w pływaniu >>>
Zobacz galerię zdjęć z Mistrzostw >>>

Dzień po zawodach pływackich, 17 maja, odbyły się II Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we wspinaczce sportowej na czas o Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie.

Tarnowscy studenci rywalizowali po raz drugi o tytuł Akademickiego Mistrza Tarnowa na sztucznej ścianie wspinaczkowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zgromadzeni widzowie zadawali sobie pytanie czy w tym roku będą wygrywać faworyci czy podobnie jak w ubiegłym – przydarzy się jakaś niespodzianka. Niespodzianki wśród mężczyzn nie było – najszybciej w eliminacjach biegał Jędrzej Komosiński i to on w finale pokonał ubiegłorocznego triumfatora – Michała Barnasia. Niezwykle ciekawa była walka o trzecie miejsce. W finale pocieszenia spotkali się: drugi z braci Barnasiów – Jakub – zdobywca Pucharu Tarnowa Amatorów w „czasówkach” oraz Radosław Rojek. Po wyrównanej walce o 1,48 sek. wygrał Jakub Barnaś.

Niespodzianką była za to decyzja Edyty Ropek o starcie w Akademickich Mistrzostwach Tarnowa poza konkurencją i zmierzeniu się z czwórką najlepszych panów. Edyta postanowiła potraktować zawody jako element planu treningowego i jednocześnie dać szansę swoim koleżankom ze studiów. W tej sytuacji o Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie w finale zmierzyły się Agnieszka Szepielak i Jadwiga Klimek. Z rywalizacji zwycięsko wyszła bardziej doświadczona Agnieszka Szepielak. Trzecie miejsce zajęła Barbara Oślizło. Warto nadmienić, że zarówno druga jak i trzecia zawodniczka Akademickich Mistrzostw Tarnowa to zdobywczynie (w swoich kategoriach wiekowych) Pucharu Tarnowa Amatorów we wspinaczce na czas.

Klasyfikacja:

Kobiety:
1. Agnieszka Szepielak – PWSZ w Tarnowie
2. Jadwiga Klimek – PWSZ w Tarnowie
3. Barbara Oślizło – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, filia w Tarnowie

Mężczyźni:
1. Jędrzej Komosiński – PWSZ w Tarnowie
2. Michał Barnaś – PWSZ w Tarnowie
3. Jakub Barnaś – PWSZ w Tarnowie

Wyniki końcowe AMT we wspinaczce kobiety >>>
Wyniki końcowe AMT we wspinaczce mężczyźni >>>
Zobacz galerię zdjęć z Mistrzostw >>>

Nagrody rzeczowe dla najlepszych wspinaczy ufundował sponsor Klubu czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
 

Patronat medialny – serwis wspinanie.pl

Komentarze wyłączone.

Skip to content