Małopolska Gala Sportu Akademickiego

11-02-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W Krakowie w trakcie uroczystej Małopolskiej Gali Sportu Akademickiego oficjalnie ogłoszono wyniki klasyfikacji generalnej w ramach Małopolskiej Ligi Akademickiej. Po podliczeniu punktów za rywalizację sportową we wszystkich dyscyplinach, okazało się, że Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zajął 10. miejsce – najwyższe spośród klubów akademickich działających przy uczelniach wyższych spoza Krakowa.

Miejsce pierwsze zajął AZS AGH Kraków, drugie AZS AWF Kraków, a trzecie AZS Politechniki Krakowskiej. Pamiątkowy puchar dla Klubu odebrał Jan Salamon Prezes AZS PWSZ Tarnów, pamiątkowe dyplomy za zajęcie miejsc na podium studenci – przedstawiciele sekcji sportowych.

Galeria z uroczystej Gali >>>

Tarnowscy studenci zgromadzili 95 punktów za starty w dyscyplinach takich jak: futsal mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, koszykówka mężczyzn, pływanie kobiet i mężczyzn, judo mężczyzn, siatkówka plażowa mężczyzn oraz wspinaczka sportowa kobiet i mężczyzn. Największym tegorocznym sukcesem studentów PWSZ w Tarnowie było wywalczenie srebrnego medalu przez futsalistów. Ulegli oni w finale reprezentacji AZS AWF Kraków po zaciętej walce, która rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej minucie wynikiem 6:5. Miejsca na „pudle” Małopolskiej Ligi Akademickiej zajmowały również panie – brązowy medal wywalczyły siatkarki, również brąz przypadł wspinającym się tarnowskim studentkom. Tuż za podium plasowali się wspinacze (4. miejsce).

Tarnowscy akademicy wyprzedzili AZS WSZiB Kraków, AZS PWSZ Nowy Sącz, AZS ASP Kraków i AZS PWSZ Oświęcim. Pozostałe tarnowskie uczelnie wyższe nie biorą udziału w zmaganiach Małopolskiej Ligi Akademickiej.

Jan Salamon Prezes AZS PWSZ Tarnów: 10. miejsce w lidze nie jest pełnym wyznacznikiem potencjału sportowego naszego Klubu. Bierzemy udział w rywalizacji sportowej tylko w tych dyscyplinach, w których start w Akademickich Mistrzostwach Polski musi być wywalczony poprzez eliminacje środowiskowe. Wiąże się to po prostu z wysokimi kosztami udziału w rywalizacji. Zawody ligowe w sportach zespołowych to konieczność wielokrotnych wyjazdów na mecze do Krakowa lub Oświęcimia czy Nowego Sącza. Jedyny wyjątek to wspinacze i judocy, którzy mogą do Akademickich Mistrzostw Polski składać zgłoszenia bezpośrednie, ale szanse na dobre wyniki i współzawodnictwo w Lidze, mają dzięki wsparciu naszego sponsora – Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. W tym roku świetny wynik zanotowali futsaliści trenowani przez Krzysztofa Tomalskiego, wywalczyli ligowe srebro i awans do półfinałów krajowych, ale bardzo ważne jest to, że już po raz trzeci pod rząd stają na podium Małopolskiej Ligi Akademickiej. Gratuluję jednak wszystkim naszym studentom i trenerom – to dzięki ich wysiłkowi i ambicji możemy rywalizować z większymi uczelniami krakowskimi i wielokrotnie cieszyć się z wygranych.

Wyniki końcowe:

1. AZS Akademii Górniczo-Hutniczej 469
2. AZS Akademii Wychowania Fizycznego 467
3. AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego 420
4. AZS Politechniki Krakowskiej 373
5. AZS Uniwersytetu Ekonomicznego 322
6. AZS Uniwersytetu Pedagogicznego 237
7. AZS Krakowskiej Akademii 229
8. AZS Uniwersytetu Rolniczego 216
9. AZS Collegium Medicum UJ 163
10.AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie 95
11.AZS Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie 77
12.AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu 30
13.AZS Akademii Sztuk Pięknych 23
14.AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu 3

Komentarze wyłączone.

Skip to content