Po raz trzeci podium Akademickich Mistrzostw Polski

11-22-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie po raz trzeci pod rząd została sklasyfikowana na trzecim miejscu w klasyfikacji typów uczelni (pwsz) w ramach podsumowania rywalizacji sportowej Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej tarnowska PWSZ również powtórzyła wynik z roku ubiegłego – zajęła 45. pozycję.
Pamiątkowa statuetka, którą członkowie Prezydium Zarządu KU AZS PWSZ w Tarnowie odebrali podczas finałowej Gali Sportu Akademickiego w Poznaniu, została przekazana na ręce JM Rektora prof. dr. hab. Stanisława Komornickiego przez Jana Salamona Prezesa AZS PWSZ w Tarnowie i Przemysława Markowicza Wiceprezesa ds. organizacyjnych.

Galeria zdjęć z wydarzeń >>>

PWSZ w Tarnowie po raz trzeci pod rząd stanęła na najniższym stopniu podium w klasyfikacji typów uczelni. Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli łącznie 656 punktów i pozwolili się wyprzedzić jedynie Państwowym Wyższym Szkołom Zawodowym z Leszna (1065,2 p.) oraz z Nysy (836 p.). Tarnowscy studenci wystartowali łącznie w 19 konkurencjach, w tym po raz pierwszy w historii Uczelni – w szachach. W klasyfikacji generalnej PWSZ w Tarnowie wyprzedziła m.in. Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu (48. miejsce), Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (51. miejsce), Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (57. miejsce), Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (61. miejsce), Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej (69. miejsce), PWSZ w Krośnie (80. miejsce), PWSZ w Nowym Sączu (102 miejsce), PWSZ w Tarnobrzegu (150. miejsce), PWSZ w Oświęcimiu (175. miejsce). Łącznie w Akademickich Mistrzostwach Polski wystartowało 189 szkół wyższych. Tarnów reprezentowała jedynie PWSZ.

Największym sukcesem tarnowskich studentów, trenujących na co dzień w sekcjach sportowych AZS PWSZ Tarnów, był na pewno srebrny medal Jędrzeja Komosińskiego we wspinaczce na czas, był to jedyny medal w indywidualnej klasyfikacji generalnej. Ponadto medale w klasyfikacji typów uczelni wywalczyły futsalistki, piłkarze ręczni, a także reprezentacje kobiet i mężczyzn w biegach przełajowych oraz lekkiej atletyce.

Jan Salamon Prezes KU AZS PWSZ Tarnów: utrzymaliśmy poziom z roku ubiegłego zarówno w typach uczelni jak i klasyfikacji generalnej, co przy rosnącym poziomie sportu akademickiego jest dużym sukcesem, warto zaznaczyć, że w klasyfikacji wyprzedziliśmy trzy uczelnie wyższe będące akademiami wychowania fizycznego – to również powód do zadowolenia. Czy była szansa na awans w klasyfikacji typów uczelni? Jesteśmy konsekwentni i nie dajemy się zwariować punktomanii. Z tabeli wynika, że zarówno uczelnie z Leszna jak i Nysy długo analizowały nasze ubiegłoroczne wyniki i wystartowały odpowiednio w 32 i 27 dyscyplinach, na 41 możliwych. My tylko w 19. Startujemy w tych dyscyplinach w których jesteśmy w stanie przygotować mocne reprezentacje. Potwierdza to pamiątkowa statuetka, którą już przekazaliśmy na ręce JM Rektora prof. dr. hab. Stanisława Komornickiego, dziękując za wspieranie sportu akademickiego. Podziękować należy także Panu Edwardowi Totoniowi – Dyrektorowi Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie. Dzięki świetnej współpracy ze sponsorem jakim jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. możemy poszerzać działalność w sekcjach klubowych, a rezultaty przychodzą bardzo szybko dzięki utalentowanym studentom i doświadczonym trenerom. Sekcja lekkiej atletyki rozpoczęła działalność w roku ubiegłym, a już możemy się cieszyć z medali w biegach przełajowych i konkurencjach lekkoatletycznych. Gratuluję przede wszystkim naszym studentom, trenerom i działaczom – to dzięki ich wysiłkowi i ambicji rywalizujemy z większymi od siebie uczelniami z całej Polski i niejednokrotnie wychodzimy z tej rywalizacji zwycięsko.

Ostateczna klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Polski 2011/2012

Wyższe szkoły zawodowe:

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Leszno
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Nysa
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Tarnów

Klasyfikacja ogólna (łącznie sklasyfikowano 175 uczelni wyższych):

1. Uniwersytet Warszawski
2. AGH Kraków
3. UAM Poznań
13. Uniwersytet Jagielloński
16. AWF Kraków
19. Uniwersytet Ekonomiczny Kraków
21. Politechnika Krakowska
45. PWSZ w Tarnowie
57. Uniwersytet Pedagogiczny Kraków
58. Krakowska Akademia
61. Uniwersytet Rolniczy Kraków
73. Collegium Medicum UJ
80. PWSZ Krosno
102. PWSZ Nowy Sącz
104. ASP Kraków
150. PWSZ Tarnobrzeg
175. PWSZ Oświęcim

Komentarze wyłączone.

Skip to content