Futsaliści Akademickimi Mistrzami Polski w typie uczelni

02-24-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Nie udało się obronić studentom tarnowskiej PWSZ, trenującym na co dzień w Klubie Uczelnianym AZS PWSZ Tarnów, wywalczonego w ubiegłym roku tytułu Akademickich Mistrzów Polski w futsalu. Tarnowianie zdobyli co prawda złoty medal, ale w klasyfikacji typów uczelni.

Futsaliści w bardzo dobrym stylu rozpoczęli zmagania grupowe pokonując dwie mocne drużyny – Uniwersytetu Śląskiego z Katowic (5:0) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (3:1). W kolejnym meczu, z Uniwersytetem Ekonomicznym z Poznania, tarnowskim akademikom wystarczała przegrana nie więcej niż dwoma bramkami aby awansować do pierwszej ósemki turnieju i grać o pozycje medalowe. Niestety, tarnowianie nie wytrzymali presji i przegrali z poznaniakami 0:10, warto nadmienić, że bramkarz ekonomików z Poznania, Juan Felipe Milan Zambrano został uznany za najlepszego bramkarza turnieju.

Na pocieszenie studenci PWSZ pokonali w meczu o 11. miejsce Politechnikę Śląską z Gliwic 4:3. Tak więc tarnowianie wrócili z mistrzostw „jedynie” ze złotym medalem w klasyfikacji typów uczelni. Byli jedyną wyższą szkołą zawodową, która awansowała do finałów Akademickich Mistrzostw Polski.

Krzysztof Tomalski – trener/AZS PWSZ Tarnów: Przywieźliśmy z turnieju „małe” złoto i osobiście uważam, że powinno je się cenić. Po raz drugi z rzędu awansowaliśmy do finałów krajowych, w tym roku byliśmy jedyną reprezentacją w typie WSZ, której się to udało. Oczywiście apetyt był większy, mieliśmy bardzo dobry początek turnieju i duże szanse walki o pozycje medalowe. Niestety, o wszystkim zadecydowały pierwsze minuty spotkania z drużyna z Poznania. W każdym turnieju zdarza się jeden słabszy moment i przypadł on w kluczowej dla nas sytuacji. Chłopcom nie udało się opanować nerwów po bardzo złym początku i w ten sposób marzenie o medalu w klasyfikacji generalnej prysło. Dziękuję jednak wszystkim zawodnikom za walkę, a szczególnie za to, że potrafili się zmobilizować i pokonać w meczu o „pietruszkę” drużynę Politechniki Śląskiej. Poziom futsalu studenckiego jest bardzo wysoki, w turniejach grają profesjonalne drużyny z ekstraligi i pierwszej ligi futsalu. Drużyna z Gdańska do Warszawy przyleciała samolotem! To świadczy o tym, jak poważnie uczelnie wyższe traktują rywalizację sportową studentów. Z tej perspektywy, nasz wynik jest naprawdę bardzo cenny i świadczy o tym, że możemy rywalizować z najlepszymi.

Drużyna grała w składzie:

Szymon Adamski, Artur Barszcz, Mateusz Brzuchacz, Dominik Cabała, Arkadiusz Chwałek, Dawid Ciochoń (br), Dawid Nowak, Rafał Piszczek (br), Daniel Przydział, Dawid Sojda, Konrad Stańczyk, Marcin Szczerba, Kamil Wilk.

trener: Krzysztof Tomalski
kierownik drużyny: Stanisław Derus