Złoty medal AMP we wspinaczce!

04-05-2022 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Kolejnym sukcesem zakończył się udział reprezentacji KU AZS ANS w rozegranych w weekend Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej. Nasi zawodnicy wrócili z Lublina i kilkoma medalami.

Największy sukces stał się udział reprezentacji kobiet, która wygrała klasyfikację generalną i zdobyła „złoto” drużynowo. Co warte podkreślenia, nasze zawodniczki w pokonanym polu zostawiły dwie reprezentacje gospodyń, które musiały zadowolić się odpowiednio „srebrem” – UM Lublin oraz „brąz” – UMCS Lublin.

Sukces stał się możliwy dzięki doskonałym startom indywidualnym. Aleksandra Kałucka zdobyła „złoto” w konkurencji na czas, jej siostra Natalia zajęła miejsce 3., a Ewelina Nytko była 5.

Siostry Kałuckie stawały na podium także w konkurencji boulderingu. Aleksandra zajęła miejsce 2., a Natalia 3.

Warto dodać, że wśród panów z bardzo dobrej strony pokazał się Tomasz Urban, który awansował do finału zawodów na trudność.

KU AZS ANS w Lublinie reprezentowali: Kałucka Natalia, Kałucka Aleksandra, Kucharzyk Oliwer, Maciaszek Oliwia, Nytko Ewelina, Urban Tomasz, Wątroba Wojciech, Zychal Janusz. Trenerem naszych akademików jest Marcin Bibro, a kierownik sekcji Wojciech Nowak.

Komentarze wyłączone.

Skip to content