Punkty pływaków i szachistów

04-21-2022 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Kolejne starty w Akademickich Mistrzostwach Polski zaliczyli studenci Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Pływacy rywalizowali w Łodzi, a szachiści w Chorzowie.

Wizyta na Śląsku przyniosła efekt w postaci zwycięstwa naszych zawodników w rankingu wyższych szkół zawodowych i 44. w zestawieniu wszystkich uczelni. Drużyna w składzie: Igor Bezak (4 zwycięstwa), mgr Piotr Zając – kierownik reprezentacji (4 zwycięstwa), Mateusz Leśniowski (8 zwycięstw oraz 2 remisy), Róża Hałun (8 zwycięstw) i Sara Słowińska (9 zwycięstw) pokonała: Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach i Akademię Nauk Stosowanych w Koninie oraz zremisowała z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Nasi szachiści musieli zaś uznać wyższość drużyn reprezentujących: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

53. miejsce wśród kobiet i 57 wśród mężczyzn zajęli z kolei pływacy AZS ANS podczas AMP w pływaniu. Naszą uczelnię reprezentowała drużyna w składzie: Jachym Oliwia, Juza Krzysztof, Martemianow Natalia, Patrzałek Michał, Rudek Krystian, Schab Karolina, Skała Krzysztof, Wałaszek Aleksandra, Wenc Jakub. Trenerem i kierownikiem ekipy był mgr Patryk Orwat.

Komentarze wyłączone.

Skip to content