Złoto Akademickich Mistrzostw Małopolski dla naszych siatkarek

03-18-2016 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Do czterech razy sztuka mogą powiedzieć siatkarki AZS PWSZ w Tarnowie, które pokonując 3:1 zespół AZS AGH Kraków, wywalczyły tytuł najlepszej żeńskiej drużyny w rywalizacji sportowej małopolskich szkół wyższych.

Czwarty raz z rzędu udało się im awansować do finału play-off ligi akademickiej, jednak po raz pierwszy w historii tarnowskiej PWSZ stanęły na pierwszym miejscu podium. Przerwały jednocześnie siedmioletnią dominację „agieszanek” w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Spotkanie rozgrywane w Krakowie na obiektach AGH Kraków, rozpoczęło się od zwycięstwa w pierwszym secie studentek krakowskich (do 22). W kolejnych partiach dominowały już jednak tarnowianki, wygrywając je do 17, 19 i 21 punktów (w finale gra się do trzech wygranych setów).

Jan Salamon, trener: Bardzo się cieszymy z wygranej i tytułu. Cały zespół stanął na wysokości zadania realizując wcześniejsze założenia. Oddaliśmy tylko pierwszego seta, dziewczętom nie udało się wejść w mecz od samego początku, być może ze względu na fakt, że spotkanie finałowe rozpoczęło się dopiero o godz. 21. W przerwie omówiliśmy jednak popełnione błędy, zaczęliśmy grać twardo i konsekwentnie, co przyniosło nam bardzo cenną, historyczną wygraną. Teraz przed nami rozgrywki półfinałowe strefy C Akademickich Mistrzostw Polski i walka o awans do finału.

AZS AGH Kraków – AZS PWSZ Tarnów 1:3 (25:22, 17:25, 19:25, 21:25)
Sędziowali: Damian Gołuszka i Kamil Szypuła (Andrychów).
AZS AGH: Wawryków, Szkodny, Wojtunik, Kapusta, Janota, Mysiak oraz Pasiut (l), Korzeń (l), Siedlecka, Pietroczuk. Trener: Irina Bogdanowa.
AZS PWSZ: Lipińska, Pfeifer, Zemełka, Kawa, Kaczyńska, Sobczak oraz Czekajska (l). Trener: Jan Salamon.

Komentarze wyłączone.

Skip to content