Szczypiorniści zagrają w finale AMP

05-30-2019 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W dniach 02 -05 maja 2019 r. w Opolu, został rozegrany pierwszy półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W półfinale tym wystąpili szczypiorniści reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie. Był to pierwszy z trzech turniejów półfinałowych.

Wystąpiły w nim akademickie drużyny z województwa: świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Reprezentanci naszej Uczelni, którzy w ubiegłym roku zdobyli piąte miejsce podczas turnieju finałowego w Opolu, stanęli przed bardzo trudnym zadaniem zdobycia awansu do czołowej szesnastki kraju. W tym roku turniej finałowy mistrzostw Polski odbędzie się w halach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W mocno obsadzonym turnieju półfinałowym wystartowało 12 akademickich drużyn reprezentujących uczelnie z Krakowa, Tarnowa, Kielc, Rzeszowa, Katowic, Gliwic, Opola. Drużyny podzielono na cztery grupy, z czego awans do finałowej „szesnastki” zdobywało tylko pięć najlepszych zespołów. Losowanie grup półfinałowych wróżyło ciężką walkę podopiecznym trenera Przemysław Markowicza. Reprezentacja PWSZ trafiła do grupy z Uniwersytetem Śląskim z Katowic oraz Akademią Wychowania Fizycznego również z Katowic. Turniej rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej reprezentacji. Po dobrym meczu szczypiorniści PWSZ wygrali z UŚ Katowice 35:20. Drugi mecz w grupie tarnowscy akademicy rozegrali z AWF Katowice ulegając po bardzo dobrym i zaciętym meczu 27:25, tym samym zdobywając drugie miejsce w grupie. Akademicy z Tarnowa w ćwierćfinale trafili na waleczny zespół Politechniki Śląskiej z Gliwic.

Przeciwnika znaliśmy z ubiegłorocznych półfinałów w Siemianowicach Śląskich i wiedzieliśmy, że jest to trudny rywal, ale będący w zasięgu mojej drużyny. Wygrana w tym spotkaniu dawała nam miejsce w czołowej czwórce, a co za tym idzie upragniony awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski, które od 6 do 9 czerwca rozegrane zostaną w tym roku w Krakowie – mówi trener mgr Przemysław Markowicz.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Pod koniec pierwszej połowy, po kilku dobrych interwencjach Piotra Sądowicza i wykorzystanych kontrach, studentom tarnowskiej PWSZ udało się odskoczyć na cztery bramki przewagi, które pozwoliły kontrolować przebieg meczu. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem tarnowian 30:23 (16:12). Najwięcej bramek dla PWSZ rzucili Kacper Lazarowicz – 8 i Albert Sanek – 6.

Po zwycięstwie szczypiorniści PWSZ spotkali się w półfinale z reprezentacją AGH Kraków. Niestety po dobrej pierwszej połowie musieli uznać wyższość drużyny z Krakowa przegrywając mecz 31:21. W meczu o 3. miejsce reprezentacja PWSZ zagrała z dobrze znaną i broniącą mistrzowskiego tytułu ekipą Uniwersytetu Rzeszowskiego, po bardzo wyrównanym meczu wygrali tarnowscy akademicy 20:17(9:6) i tym samym zajęli w całym turnieju 3. miejsce, które jest premiowane awansem do ścisłego finału Akademickich Mistrzostw Polski, który w tym roku odbędzie się w obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Szczypiorniści PWSZ powtórzyli sukces sprzed roku i awansowali po raz dziesiąty do najlepszej „szesnastki” akademickich drużyn w piłce ręcznej mężczyzn. Życzymy naszym sympatycznym zawodnikom sukcesów na krakowskich parkietach, a miłośników piłki ręcznej zapraszamy na mecze do Krakowa.

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie występowała w składzie: bramkarze: Piotr Sądowicz, zawodnicy z pola (suma rzuconych bramek podczas całego turnieju): Emilian Jewuła (26), Kacper Lazarowicz (26), Bartosz Niemiec (17), Albert Sanek (17), Miłosz Gabiga (12), Krzysztof Więcek (12), Szymon Bielamowicz (8), Jakub Spieszny (6), Kamil Drobiecki (5), Paweł Łakoma (2), Damian Misiewicz, Tomasz Sidor, Andrzej Ogonowski.

Opiekunem i trenerem drużyny działającej w ramach KU AZS PWSZ w Tarnowie jest mgr Przemysław Markowicz, który po zakończonym turnieju powiedział: …turniej, jak co roku był bardzo ciężki jest to 5 meczów rozegranych w trzy dni. Zawodnicy są zmęczeni bardzo długim sezonem ligowym. Cieszy mnie bardzo dobra dyspozycja sportowa naszych studentów, grających na co dzień w drużynie SPR PWSZ Tarnów czyli już zawodników ekstraklasowych. Ich ciężka praca na treningach nie idzie na marne czego najlepszym przykładem jest awans po raz kolejny do finałów mistrzostw Polski. Dziękuję bardzo moim zawodnikom za walkę i nieustępliwość, pozostaje nam zaprosić wszystkich kibiców, koleżanki i kolegów do kibicowania mojej drużynie na żywo podczas finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 06.06– 09.06.2019 r. w Krakowie. Więcej informacji przekażemy po losowaniu grup.

 

1. PWSZ Tarnów – UŚ Katowice 35 : 20
Bramki zdobywali: Kamil Drobiecki 5, Emilian Jewuła 8, Miłosz Gabiga 1, Paweł Łakoma 1, Szymon Bielamowicz 1, Albert Sanek 4, Krzysztof Więcek 1, Kacper Lazarowicz 10, Jakub Spieszny 2, Bartosz Niemiec 2.

2. AWF Katowice – PWSZ Tarnów 27 : 25
Bramki zdobywali: Emilian Jewuła 2, Miłosz Gabiga 3, Szymon Bielamowicz 1, Albert Sanek 6, Krzysztof Więcek 1, Kacper Lazarowicz 8, Bartosz Niemiec 4.

3. PWSZ Tarnów – Politechnika Śląska Gliwice 30 : 23
Bramki zdobywali: Emilian Jewuła 4, Miłosz Gabiga 2, Szymon Bielamowicz 2, Albert Sanek 6, Krzysztof Więcek 2, Kacper Lazarowicz 8, Jakub Spieszny 1, Bartosz Niemiec 5.

4. PWSZ Tarnów – AGH Kraków 31 : 21
Bramki zdobywali: Emilian Jewuła 4, Miłosz Gabiga 5, Szymon Bielamowicz 3, Krzysztof Więcek 4, Jakub Spieszny 1, Bartosz Niemiec 4.

5. Uniwersytet Rzeszów – PWSZ Tarnów 17 : 20
Bramki zdobywali: Emilian Jewuła 8, Miłosz Gabiga 1, Paweł Łakoma 1, Szymon Bielamowicz 1, Albert Sanek 1, Krzysztof Więcek 4, Jakub Spieszny 2, Bartosz Niemiec 2.

Komentarze wyłączone.

Skip to content