Srebro Mistrzostw Polski juniorów w skoku w dal

02-13-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Ze srebrnym medalem oraz fantastycznym rekordem życiowym wrócił z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, zorganizowanych w Toruniu w dniach 11-13 lutego, Mateusz Różański – zawodnik AZS PWSZ w Tarnowie, podopieczny trenera Jarosława Wałaszka.
Mateusz startując w konkursie skoku w dal już w pierwszej próbie pokazał, że jest w świetnej dyspozycji. Skok na odległość 7,40m plasował go w konkursie na drugim miejscu i był jednocześnie jego rekordem życiowym. Pierwsze miejsce zajmował po drugiej kolejce Jakub Andrzejczak z Aleksandrowa Łódzkiego, późniejszy zwycięzca konkursu skacząc 7,56m. W czwartej kolejce Mateusza przeskoczył o dwa centymetry Norbert Kański z AZS Gdańsk uzyskując odległość 7,42m. Tarnowianin nie przestraszył się tego rezultatu. Maksymalnie skoncentrowany oddał w piątej kolejce konkursu skok na odległość 7,48m poprawiając po raz kolejny swój rekord życiowy i odzyskując druga lokatę na podium.

„Jestem bardzo szczęśliwy z uzyskanego wyniku, wierzyłem do końca, że mogę powalczyć o srebrny medal , Norbert skoczył 2cm dalej ode mnie, ale w piątym skoku sprężyłem się i uzyskałem fantastyczny wynik 7,48! Do złota też niewiele brakło. Dziękuję trenerowi za perfekcyjne przygotowanie mnie do Mistrzostw. Wykonaliśmy kawał świetnej roboty. Teraz odpoczynek i przygotowania do sezonu letniego” komentował po dekoracji Mateusz.

„Fantastyczny konkurs, świetne wyniki, rezultat Mateusza to minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, a obecnie to 5 wynik w Europie wśród Juniorów na hali. Należy również podkreślić, że w historii Tarnowa jeszcze żaden junior tak daleko w dal nie skakał!. Kierujemy podziękowania do podmiotów finansujących nasze przygotowania do zawodów Gminy Miasta Tarnowa, Grupy Azoty oraz do Wiesława Klapera za opiekę rehabilitacyjną” mówi trener Jarosław Wałaszek.

Komentarze wyłączone.