Srebro Mistrzostw Polski juniorów w skoku w dal

02-13-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Ze srebrnym medalem oraz fantastycznym rekordem życiowym wrócił z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, zorganizowanych w Toruniu w dniach 11-13 lutego, Mateusz Różański – zawodnik AZS PWSZ w Tarnowie, podopieczny trenera Jarosława Wałaszka.
Mateusz startując w konkursie skoku w dal już w pierwszej próbie pokazał, że jest w świetnej dyspozycji. Skok na odległość 7,40m plasował go w konkursie na drugim miejscu i był jednocześnie jego rekordem życiowym. Pierwsze miejsce zajmował po drugiej kolejce Jakub Andrzejczak z Aleksandrowa Łódzkiego, późniejszy zwycięzca konkursu skacząc 7,56m. W czwartej kolejce Mateusza przeskoczył o dwa centymetry Norbert Kański z AZS Gdańsk uzyskując odległość 7,42m. Tarnowianin nie przestraszył się tego rezultatu. Maksymalnie skoncentrowany oddał w piątej kolejce konkursu skok na odległość 7,48m poprawiając po raz kolejny swój rekord życiowy i odzyskując druga lokatę na podium.

„Jestem bardzo szczęśliwy z uzyskanego wyniku, wierzyłem do końca, że mogę powalczyć o srebrny medal , Norbert skoczył 2cm dalej ode mnie, ale w piątym skoku sprężyłem się i uzyskałem fantastyczny wynik 7,48! Do złota też niewiele brakło. Dziękuję trenerowi za perfekcyjne przygotowanie mnie do Mistrzostw. Wykonaliśmy kawał świetnej roboty. Teraz odpoczynek i przygotowania do sezonu letniego” komentował po dekoracji Mateusz.

„Fantastyczny konkurs, świetne wyniki, rezultat Mateusza to minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, a obecnie to 5 wynik w Europie wśród Juniorów na hali. Należy również podkreślić, że w historii Tarnowa jeszcze żaden junior tak daleko w dal nie skakał!. Kierujemy podziękowania do podmiotów finansujących nasze przygotowania do zawodów Gminy Miasta Tarnowa, Grupy Azoty oraz do Wiesława Klapera za opiekę rehabilitacyjną” mówi trener Jarosław Wałaszek.

Komentarze wyłączone.

Skip to content