Siatkarki powalczą na plaży

06-11-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie Inez Pfeifer oraz Patrycja Lipińska awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Droga tarnowskich akademiczek do finału krajowego, który odbędzie się w Gdańsku, wiodła przez Kraków i Lublin.

Dziewczęta zmagania rozpoczęły od startu w rywalizacji na poziomie środowiska małopolskich szkół wyższych. W turnieju Akademickich Mistrzostw Małopolski AZS PWSZ Tarnów reprezentowały dwie pary kobiece (Aleksandra Torbusińska – Izabela Zemełka, Inez Pfeifer – Patrycja Lipińska ) i jedna męska (Mateusz Porosło – Łukasz Chmielewski). Jedynie para Pfeifer – Lipińska uzyskała awans do półfinału strefy C. Dziewczęta zajęły siódme miejsce, przedostatnie dające możliwość gry w półfinale.

W lubelskim turnieju Inez Pfeifer i Patrycja Lipińska zaprezentowały się bardzo dobrze – pokonały 2:0 drużynę AGH Kraków, również 2:0 wygrały z reprezentacją PWSZ Krosno i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uległy jedynie parze AWF Kraków – Agnieszce Gruczek i Justynie Tomali, późniejszym triumfatorkom. Wygrana z kolejną parą AGH Kraków, dała jednak tarnowskim akademiczkom trzecie miejsce oraz prawo do gry w finale krajowym.

Trener Jan Salamon/AZS PWSZ Tarnów: gratuluję dziewczętom, sprawiły nam dużą radość zajmując trzecie miejsce w półfinale I uzyskując awans. To kolejna historyczna chwila, po raz pierwszy reprezentacja PWSZ w Tarnowie zagra w finale Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Dziewczęta zapowiadają walkę, a wszyscy życzymy im powodzenia.

Komentarze wyłączone.

Skip to content