Siatkarki dziewiąte w półfinale AMP

04-06-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Dopiero na 9 miejscu swój udział w Półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski zakończyły siatkarki AZS PWSZ Tarnów. Trzeba jednak zaznaczyć, że nasze dziewczęta, które wcześniej w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Akademickiej zajęły 3. miejsce, w zawodach tych startowały osłabione brakiem zawodniczek PWSZ Jedynki Tarnów, która w tym czasie rozgrywała spotkania 2. Ligi.
O tym, że osłabionej drużynie AZS PWSZ Tarnów nie będzie łatwo walczyć o zwycięstwa w tym turnieju pokazał już pierwszy dzień rywalizacji, w którym podopieczne trenera Jana Salamona zmierzyły się z PWSZ Krosno i AGH Kraków. W starciach z faworytkami swojej grupy tarnowianki oba spotkania przegrały po 0:2, w każdym z tych spotkań zdobywając w obu setach w sumie zaledwie po 16 punktów.

Po tak dotkliwych porażkach siatkarki AZS PWSZ Tarnów potrafiły się jednak otrząsnąć i w drugim dniu rywalizacji spisywały się już lepiej. Wprawdzie w meczu przeciwko PWSZ Nowy Sącz tarnowianki ponownie uległy 0:2, jednak w kolejnym meczu, przeciwko UJ Kraków nasze zawodniczki wygrywając drugiego seta doprowadziły do tie-breaka. Niestety w nim UJ był już zdecydowanie lepszy i tym samym AZS PWSZ Tarnów zakończył rywalizacje grupową na ostatnim miejscu z kompletem porażek.

Ostatni dzień turnieju był rywalizacją o miejsca. Tarnowianki w spotkaniu o 9. pozycję spotkały się z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego z Kielc. W meczu tym tylko początek był wyrównany. W środkowej części pierwszego seta nasze zawodniczki uzyskały wyraźną przewagę, która pozwoliła zwyciężyć tą część meczu 25:14. W drugiej partii tarnowianki również wyraźnie prowadziły, jednak błędy w przyjęciu w końcówce seta sprawiły, że kielczanki odrobiły część strat. Ostatecznie AZS PWSZ Tarnów zwyciężył jednak 25:21 i tym samym wygrał całe spotkanie 2:0.

W ten sposób siatkarki AZS PWSZ Tarnów zakończyły turniej na 9. miejscu, powtarzając wynik sprzed roku. Mimo to pozostaje spory niedosyt, gdyż grając w pełnym składzie nasze zawodniczki prawdopodobnie walczyłyby o miejsca 5-6, a być może udałoby się nawet sprawić niespodziankę, jaką byłby awans do najlepszej czwórki turnieju. Niestety w tym roku z przyczyn niezależnych walka ta okazała się niemożliwa, a nadzieje na awans do Finałów AMP odłożyć trzeba na przyszły rok.

Wyniki spotkań grupowych AZS PWSZ Tarnów:

PWSZ Krosno – PWSZ Tarnów 2:0 (25:4; 25:12)
PWSZ Tarnów – AGH Kraków 0:2 (7:25; 9:25)
PWSZ Tarnów – PWSZ Nowy Sącz 0:2 (16:25; 10:25)
UJ Kraków – PWSZ Tarnów 2:1 (25:16; 17:25; 15:4)

Mecz o 9. miejsce:
UJK Kielce – PWSZ Tarnów 0:2 (14:25; 21:25)

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. AWF Kraków
2. PWSZ Krosno
3. Uniwersytet Rzeszowski
4. AGH Kraków
5. UMCS Lublin
6. PWSZ Nowy Sącz
7. UJ Kraków
8. UEK Kraków
9. PWSZ Tarnów
10. UJK Kielce

info za www.sportowytarnow.pl

Komentarze wyłączone.

Skip to content