Siatkarki dziewiÄ…te w półfinale AMP » KU AZS Akademia Tarnowska

Siatkarki dziewiąte w półfinale AMP

04-06-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Dopiero na 9 miejscu swój udział w Półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski zakończyły siatkarki AZS PWSZ Tarnów. Trzeba jednak zaznaczyć, że nasze dziewczęta, które wcześniej w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Akademickiej zajęły 3. miejsce, w zawodach tych startowały osłabione brakiem zawodniczek PWSZ Jedynki Tarnów, która w tym czasie rozgrywała spotkania 2. Ligi.
O tym, że osłabionej drużynie AZS PWSZ Tarnów nie będzie łatwo walczyć o zwycięstwa w tym turnieju pokazał już pierwszy dzień rywalizacji, w którym podopieczne trenera Jana Salamona zmierzyły się z PWSZ Krosno i AGH Kraków. W starciach z faworytkami swojej grupy tarnowianki oba spotkania przegrały po 0:2, w każdym z tych spotkań zdobywając w obu setach w sumie zaledwie po 16 punktów.

Po tak dotkliwych porażkach siatkarki AZS PWSZ Tarnów potrafiły się jednak otrząsnąć i w drugim dniu rywalizacji spisywały się już lepiej. Wprawdzie w meczu przeciwko PWSZ Nowy Sącz tarnowianki ponownie uległy 0:2, jednak w kolejnym meczu, przeciwko UJ Kraków nasze zawodniczki wygrywając drugiego seta doprowadziły do tie-breaka. Niestety w nim UJ był już zdecydowanie lepszy i tym samym AZS PWSZ Tarnów zakończył rywalizacje grupową na ostatnim miejscu z kompletem porażek.

Ostatni dzień turnieju był rywalizacją o miejsca. Tarnowianki w spotkaniu o 9. pozycję spotkały się z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego z Kielc. W meczu tym tylko początek był wyrównany. W środkowej części pierwszego seta nasze zawodniczki uzyskały wyraźną przewagę, która pozwoliła zwyciężyć tą część meczu 25:14. W drugiej partii tarnowianki również wyraźnie prowadziły, jednak błędy w przyjęciu w końcówce seta sprawiły, że kielczanki odrobiły część strat. Ostatecznie AZS PWSZ Tarnów zwyciężył jednak 25:21 i tym samym wygrał całe spotkanie 2:0.

W ten sposób siatkarki AZS PWSZ Tarnów zakończyły turniej na 9. miejscu, powtarzając wynik sprzed roku. Mimo to pozostaje spory niedosyt, gdyż grając w pełnym składzie nasze zawodniczki prawdopodobnie walczyłyby o miejsca 5-6, a być może udałoby się nawet sprawić niespodziankę, jaką byłby awans do najlepszej czwórki turnieju. Niestety w tym roku z przyczyn niezależnych walka ta okazała się niemożliwa, a nadzieje na awans do Finałów AMP odłożyć trzeba na przyszły rok.