Siatkarki awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Polski!

04-17-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Siatkarki AZS PWSZ w Tarnowie awansowały po raz pierwszy w historii Uczelni do finału Akademickich Mistrzostw Polski!

Tarnowskie akademiczki awans wywalczyły w turnieju półfinałowym strefy C zorganizowanym w Rzeszowie. Prawo gry w nim, uzyskały dzięki zajęciu 2. miejsca w rozgrywkach środowiskowych czyli Akademickich Mistrzostwach Małopolski.

W turnieju półfinałowym studentki tarnowskiej PWSZ zostały rozstawione w grupie D, razem z drużynami AZS PWSZ Krosno, AZS UP Kraków i AZS KUL. W tej fazie zawodów siatkarki AZS PWSZ Tarnów pokonały drużyny z Krakowa i Lublina, przegrały tylko z obrońcą tytułu mistrzowskiego drużyną AZS PWSZ Krosno. Dwie kolejne wygrane – tym razem z zespołami Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Lubelskiej, dały tarnowiankom drugie miejsce w grupie półfinałowej i prawo gry o trzecie miejsce w turnieju i zarazem ostatnie miejsce premiowane awansem.

Rywalem w walce o finał okazała się drużyna AZS AWF Kraków. Studentki PWSZ w Tarnowie nie dały jednak szans krakowiankom i dzięki zwycięstwu 2:0 mogły się cieszyć z historycznego awansu do finału, który zostanie zorganizowany w dniach 1 – 4 maja br. w Krakowie.

PWSZ Tarnów – AWF Kraków 2:0 (25:17, 25:15)
Sędziowali: Marcin Michalski i Patryk Wierzbowicz. Widzów: 40.

PWSZ: Lipińska, Pfeifer, Lewandowska, Podlasek, Ruszel, Sobczak oraz Zemełka (l). Trener: Jan Salamon.
AWF: Porzezińska, Świeży, Domagalska, Grzelak, Tyrańska, Cieżyńska oraz Rak (l), Dziekan, Kurczab, Skiba, Pogródek. Trener: Lidia Stanisz

Oficjalne wyniki >>>