Przemysław Markowicz odznaczony Brązową Odznaką ZPRP

03-26-2021 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Wieloletni trener sekcji piłki ręcznej AZS PWSZ Tarnów, obecnie zastępca Kierownika Katedry Wychowania Fizycznego Wydziału Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie został uhonorowany Brązową Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Przemysław Markowicz w 2017 roku poprowadził drużynę szczypiornistów do największego sukcesu w uczelnianej historii tej dyscypliny, jaką był brązowy „duży” medal Akademickich Mistrzostw Polski i miano trzeciej drużyny akademickiej w kraju.

Karierę sportową Przemysław Markowicz rozpoczął w drużynach juniorskich Unii Tarnów w 1985 roku. W sezonach 1991/92 oraz 1993/94, już z seniorami, występował na parkietach I ligi, a warto pamiętać, że wtedy była to najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce.

W 1996 roku rozpoczął przygodę trenerską, jako II szkoleniowiec Unii.

Nieprzerwanie od 2007 roku prowadzi sekcję piłki ręcznej mężczyzn KU AZS PWSZ w Tarnowie. W tym czasie drużyny pod jego wodzą osiągały duże sukcesy. Najważniejsze to:

2010 – Kalisz – Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Brązowy medal w typach uczelni Wyższe Szkoły Zawodowe (WSZ)
2011 – Leszno – Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Lesznie. Brązowy medal w typach uczelni Wyższe Szkoły Zawodowe (WSZ)
2012 – Zielona Góra – Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Zielonej Górze. Brązowy medal w typach uczelni Wyższe Szkoły Zawodowe (WSZ)
2017 – Warszawa – Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Warszawie. Brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej.

Odznaczenie zostało wręczone podczas rozgrywanego 19 marca br. w hali PWSZ Tarnów finału Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej.

Zdjęcia: Tomasz Schenk

Komentarze wyłączone.

Skip to content