Marcin Dzieński z ministerialnym wsparciem

04-09-2021 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Były Mistrz Świata we wspinaczce sportowej, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i Polski, Marcin Dzieński zostanie objęty specjalnym, ministerialnym wsparciem, dzięki któremu łatwiej będzie mu łączyć naukę z uprawianiem sportu. Decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki PWSZ w Tarnowie znalazła się bowiem w gronie 38 uczelni (w tym 31 publicznych) zakwalifikowanych do realizacji II etapu projektu „Narodowej Reprezentacji Akademickiej” na rok 2021.

Przedsięwzięcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma pomóc studentom zaangażowanym w karierę sportową w realizacji kształcenia akademickiego. Przyznane w ramach programu finansowanie umożliwia organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych przeznaczonych dla zakwalifikowanych studentów-sportowców, zwłaszcza zaś ułożenie indywidualnego harmonogramu studiów, który przewiduje uzyskanie pełnych efektów kształcenia na danym kierunku.

W ramach projektu wsparcie otrzyma wspinacz sportowy Marcin Dzieński, zawodnik Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego PWSZ w Tarnowie, który może poszczycić się wieloma sportowymi sukcesami osiągniętymi w kraju i za granicą, w tym m.in. medalami: Mistrzostw Świata (złoty; Paryż 2016), Mistrzostw Europy (srebro, Chamonix 2013; brąz, Chamonix 2015; złoto, Campitello 2017).

Komentarze wyłączone.

Skip to content