Ponownie dziesiąte w Polsce

05-09-2018 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Po raz trzeci z rzędu studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wywalczyły miejsce w pierwsze dziesiątce zespołów sklasyfikowanych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim. Dziewczęta trenujące w Klubie Uczelnianym AZS PWSZ w Tarnowie  pod okiem Roberta Wardzały bez kompleksów rywalizowały z reprezentantkami szkół wyższych z całej Polski.

Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Anna Nosal, startująca w kategorii open, z czasem 3.41.2 min zajęła 31. miejsce. W tej samej kategorii 40. była Paulina Kozioł (3.45.4 min), a 43. Martyna Stanosz (3.45.9 min). W kategorii lekkiej najlepszą z tarnowskich akademiczek byłą Patrycja Rusinowska, która  zajęła 35. miejsce (czas 3.54.1 min), tuż za nią, na 36. miejscu uplasowała się Iwona Kozioł (3.54.4 min). 52. była Justyna Szendoł.

Studentki tarnowskiej PWSZ zdobyły łącznie 325 punktów, co dało bardzo dobre 10. miejsce.

Robert Wardzała, trener sekcji ergometru wioślarskiego tak podsumował występ swoich podopiecznych: Poziom sportowy z roku na rok jest coraz wyższy. Tym bardziej cieszy już trzecie z rzędu miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn AMP. W tej dyscyplinie nie ma przypadku. Każdy przez okres przygotowań pracuje na swój wynik, ale również na wynik całej drużyny. W pewnym sensie tegorocznym startem kończymy pewien etap. W związku z zakończeniem studiów pożegnamy zawodniczki (Patrycja Rusinowska, Iwona Polek, Anna Nosal) ,które od samego początku powstania sekcji ergometru wioślarskiego tworzyły nasz team. Z tego miejsca chciałem im serdecznie podziękować. Wart podkreślenia jest fakt, iż dziewczęta pięć lat temu zaczynały od zera. Wcześniej nie miały do czynienia z treningiem sportowym ,a co dopiero z rywalizacją na wysokim poziomie. Nigdy nie brakowało im jednak charakteru ,co później przełożyło się na ogrom pracy jaki włożyły po to by osiągać swoje cele. Praca z nimi to była czysta przyjemność. Na Mistrzostwach z bardzo dobrej strony zaprezentowały się również zawodniczki z mniejszym stażem. Martyna Stanosz, Paulina Kozioł i Justyna Szendoł. To właśnie one w przyszłym roku będą stanowić trzon naszej drużyny. To będzie dla nich trzeci sezon startowy i w moim przekonaniu, jeżeli tylko podejmą trudy przygotowań zakończony najlepszymi wynikami życiowymi.

Komentarze wyłączone.

Skip to content