Podsumowanie osiągnięć sportowych w roku 2010/2011

06-14-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

8 czerwca 2011 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu KU AZS PWSZ w Tarnowie podczas którego podsumowano wyniki osiągnięte przez reprezentantów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie we współzawodnictwie sportowym. W uroczystym posiedzeniu uczestniczyli studenci reprezentujący wszystkie dyscypliny sportowe uprawiane na Uczelni, Władze Uczelni w osobach JM Rektora prof. dr. hab. Stanisława Komornickiego, Prorektora ds. studenckich dr. Józefa Węglarza, Przedstawiciel sponsora Klubu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Kierownik Działu Marketingu Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie Magdalena Legawiec oraz Zarząd KU AZS PWSZ w Tarnowie z prezesem Janem Salomonem na czele.

Posiedzenie było okazją aby jeszcze raz przypomnieć sobie największe sukcesy w roku akademickim 2010/2011. W sporcie akademickim są nimi niewątpliwie medale Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacjach indywidualnych. Zloty medal wywalczył Robert Wardzała (judo), brązowe Bernadetta Olszówka (judo) i Jędrzej Komosiński (wspinaczka na czas). W klasyfikacji drużynowej zawodów finałowych Akademickich Mistrzostw Polski sporządzanej dla typu uczelni – PWSZ, reprezentacje studenckie zdobyły 4 medale. Złoty w biegach przełajowych kobiet, srebrny w futsalu mężczyzn, brązowe w biegach przełajowych mężczyzn i piłce ręcznej mężczyzn.

Wartościowe rezultaty osiągano również w zmaganiach sportowych organizowanych w ramach Małopolskiej Ligi Akademickiej. Tarnowscy studenci z powodzeniem rywalizują ze swoimi kolegami z Krakowa, Nowego Sącza czy Nowego Targu. W mijającym roku akademickim futsaliści wywalczyli Wicemistrzostwo Ligi, a siatkarki i wspinacze stawali na trzecim miejscu podium.

Szczególnie cenne dla Władz Klubu i Uczelni są medale Mistrzostw Polski wywalczone w ramach sportu wyczynowego. Mistrzem Polski we wspinaczce sportowej na czas został niedawno na tarnowskim Rynku Jędrzej Komosiński, srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w grapplingu jest Robert Wardzała i Dawid Wrona. Kolejny grapplingowiec – Piotr Karciński może poszczycić się brązowym medalem MP.

Na zakończenie najbardziej utytułowanym studentom – sportowcom przekazano nagrody. Otrzymali je: Łucja Jarmuła, Dawid Goliński, Tomasz Mikrut, Bernadetta Olszówka, Robert Wardzała, Dominik Niemczura, Bartłomiej Siedlik, Ewa Stolarz, Bartłomiej Gądek, Katarzyna Walkowicz, Paulina Kuboń, Ewelina Szura, Jędrzej Komosiński, Maciej Olszewski, Justyna Dziurawiec, Agnieszka Szepielak oraz Mateusz Piska.

Prezes Jan Salamon: czerwiec to dla nas czas tradycyjnego podsumowania osiągnięć sportowych danego roku akademickiego. Z dumą mogę powiedzieć, że rok 2010/2011 jest chyba najlepszym w historii naszego Klubu. Studenci sportowcy zdobyli aż 3 medale Akademickich Mistrzostw Polski, w tym jeden złoty, i cztery medale AMP w klasyfikacji typów uczelni. Obecnie jesteśmy na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej AMP w typach uczelni i przy odrobinie szczęścia mamy szansę na awans na drugą pozycję. Ponadto w ramach Klubu zaczęła funkcjonować już druga sekcja mająca w zakresie działania sport wyczynowy. Tak silna pozycja naszego Klubu nie byłaby możliwa gdyby nie współpraca sponsorska z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Korzystając z okazji składam gorące podziękowania Panu Dyrektorowi Edwardowi Totoniowi, Dyrektorowi Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie – mocny AZS tarnowskiej PWSZ to również jego zasługa. Niewiele klubów akademickich w Małopolsce może się poszczycić dwiema sekcjami wyczynowymi, których zawodnicy zdobywają medale Mistrzostw Polski.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia >>>

SPONSOR KU AZS PWSZ W TARNOWIE

 

Komentarze wyłączone.

Skip to content