Piłkarze ręczni trzecią drużyną Polski!

06-14-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Tak się pisze historię! Piłkarze ręczni Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów zdobyli brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski. W „małym finale” szczypiorniści trenera Przemysława Markowicza pokonali w dramatycznych okolicznościach rywali z Zielonej Góry jedną bramką! O sukcesie najlepiej świadczy fakt, iż jest to dopiero drugi medal AMP w sportach drużynowych zdobyty przez ekipę PWSZ w Tarnowie. Gratulujemy!

Studenci tarnowskiej PWSZ awansowali do finału krajowego z piątego miejsca w półfinale strefy C, ostatniego premiowanego prawem gry w zawodach w Warszawie. Wywalczyli je po bardzo ciężkim spotkaniu z AZS AGH Kraków, które wygrali 27:22. Nie byli więc wymieniani w gronie kandydatów do medalu. To pozwoliło im jednak przystąpić do turnieju finałowego bez kompleksów i presji wyniku.

O tym, ze są w doskonałej dyspozycji świadczyły już rozgrywki grupowe, które zakończyli na pierwszym miejscu z trzema zwycięstwami. Pokonali Uniwersytet Jana Kochanowskiego z Kielc 32:31, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski 31:26 oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy 33:28.

W ćwierćfinale tarnowscy akademicy zmierzyli się z reprezentacją AWF Katowice i po bardzo ciężkim meczu wygranym jedną bramką 24:23 mogli cieszyć się z awansu do czwórki najlepszych drużyn w kraju, stając przed szansą walki o miejsce na podium.

Jedynym przegranym przez studentów tarnowskiej PWSZ meczem był półfinałowy, w którym ulegli dość wysoko 26:33 drużynie Uniwersytetu Rzeszowskiego, jednak końcowy wynik nie odzwierciedlał sytuacji na parkiecie. Do tego, jak zdradził Przemysław Markowicz, trener sekcji piłki ręcznej AZS PWSZ Tarnów, od pewnego momentu starał się oszczędzać siły kluczowych zawodników, tak aby w walce o brązowy medal mogli być w najlepszej dyspozycji.

Taktyka ta okazała się kluczem do sukcesu. W małym finale tarnowianie zmierzyli się z reprezentantami Uniwersytetu Zielonogórskiego, zmęczonymi po długiej walce w drugim półfinale, który przegrali dopiero po dogrywce. Mimo lepszej dyspozycji fizycznej droga do zwycięstwa była trudna i opierała się na konsekwentnej i twardej grze przez całe spotkanie. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się wielokrotnie, jeszcze na 7 sekund przed końcowym gwizdkiem na tablicy wyników widniał remis. Przed olbrzymią szansą na rozstrzygnięcie spotkania stanął wtedy filar tarnowskiej drużyny Łukasz Nowak, który zachował zimną krew i bezbłędnie wykonał rzut karny. W ten sposób studenci PWSZ wygrali całe spotkanie 26:25 i mogli rozpocząć świętowanie sukcesu.

Ten medal to nagroda za bardzo ciężką i sumiennie wykonaną pracę całej ekipy. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z moich zawodników. „Brąz” Akademickich Mistrzostw Polski to wielki sukces tych chłopcówmówi trener Przemysław Markowicz.

Komentarze wyłączone.

Skip to content