Najlepsi sportowcy nagrodzeni

06-26-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Klub Uczelniany AZS PWSZ w Tarnowie podsumował osiągnięcia sportowe studentów w kończącym się roku akademickim. W trakcie uroczystego posiedzenia Zarządu Klubu, studenci reprezentujący tarnowską PWSZ w rywalizacji sportowej szkół wyższych otrzymali nagrody z rąk JM Rektor dr hab. inż. Jadwigi Laski. A sukcesów w tym roku nie brakowało.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich dyscyplin, które w mijającym roku akademickim startowały w rywalizacji Akademickich Mistrzostw Polski oraz goście. Oprócz JM Rektor, obecni byli Prorektor ds. współpracy i rozwoju dr Małgorzata Kołpa, a także Dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia Mariusz Pociecha.

Osiągnięcia sportowe studentów przedstawił Prezes Klubu mgr Jan Salamon. Do największych tegorocznych sukcesów zaliczył dwa brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej – w sportach indywidualnych na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Szumlańska (wspinaczka), w grach zespołowych medal wywalczyła reprezentacja piłkarzy ręcznych. Medal szczypiornistów jest dopiero drugim medalem w sportach zespołowych w historii Uczelni.

W rywalizacji na poziomie rozgrywek środowiskowych wicemistrzostwo Akademickich Mistrzostw Małopolski zdobyły siatkarki.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy startujący na ergometrze wioślarskim oraz lekkoatleci. Dziewczęta startujące w AMP w biegach przełajowych wywalczyły złoto w typie uczelni.

Prezes Salamon podkreślał, że sport na Uczelni to nie tylko rywalizacja na na poziomie krajowym, ale również ta wewnątrzuczelniana. Studenci i pracownicy rywalizowali w Uczelnianej Lidze Futsalu, mistrzostwach w piłce siatkowej oraz w pływaniu.

JM Rektor dr hab. inż. Jadwiga Laska gratulowała osiągnięć oraz wysiłku związanego z godzeniem obowiązków studenckich i sportowych.

Prorektor ds. współpracy i rozwoju dr Małgorzata Kołpa przyłączyła się do gratulacji, podziękowała również trenerom za przygotowanie reprezentacji studenckich do startu w zawodach.

Ufundowane przez PWSZ w Tarnowie nagrody za osiągnięcia sportowe w roku akademickim 2016/2017 otrzymali:

– Ergometr wioślarski: Joanna Oćwieja, Anna Trela, Patrycja Rusinowska, Iwona Kozioł
– Futsal: Anna Nosal, Piotr Gałuszka, Joanna Jasiak
– Koszykówka: Maciej Sokół, Łukasz Morawiec
– Lekka atletyka: Monika Sakłak, Damian Tarczoń, Anna Wszołek, Marta Chmioła
– Piłka ręczna: Łukasz Nowak, Michał Niemiec, Radosław Sroka, Miłosz Gabiga
– Piłka siatkowa: Aleksandra Kaczyńska, Monika Cichoń, Sebastian Gierlach
– Pływanie: Patryk Orwat
– Szachy: Dariusz Chrabąszcz
– Wspinaczka: Artur Czapla, Franciszek Badowski, Barbara Szumlańska, Marcin Dzieński

Gratulujemy!

Komentarze wyłączone.

Skip to content