Mateusz RóżaÅ„ski mÅ‚odzieżowym wicemistrzem Polski » KU AZS Akademia Tarnowska

Mateusz Różański młodzieżowym wicemistrzem Polski

07-09-2019 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Wysoką formę potwierdził Mateusz Różański, lekkoatleta KU AZS PWSZ w Tarnowie, podczas 36. edycji Mistrzostw Polski U23. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka wywalczył srebrny medal w konkursie skoku w dal.

Tytuł mistrzowski Mateusz przegrał jednym centymetrem! W najlepszej próbie osiągnął bowiem odległość 7.63m. Bartosz Chojnowski z KS Podlasie Białystok uzyskał w konkursie wynik 7.64m i to on mógł cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. Trzeci z zawodników Bartosz Gąbka (AZS AWF Warszawa) uzyskał 7.31m.

Wynik osiągnięty przez tarnowskiego akademika jest lepszy niż minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 11-14 lipca w szwedzkim Gavle.

W zawodach rozegranych w Lublinie z dobrej strony zaprezentowali się również inni zawodnicy AZS PWSZ Tarnów. Najbliżej podium byli Mateusz Jewuła i Michał Bryl, którzy w biegu na 100m zajęli kolejno 4. i 5. miejsce. W biegu na 400m Michał Opocki był 20. Tarnowianie rywalizowali również w biegach sztafetowych. Zespół w składzie Mateusz Jewuła, Michał Bryl, Michał Opocki, Mateusz Różański, Kamil Kubala zajął 4. miejsce w biegu 4x100m oraz 9. miejsce w biegu 4x400m.