Mateusz Różański mistrzem Polski w skoku w dal

02-23-2018 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Wielkim sukcesem zakończył się udział Mateusza Różańskiego w halowych Mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce zorganizowanych w Toruniu. Lekkoatleta Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie zdobył tytuł Mistrza Polski w skoku w dal! Jest to pierwszy medal mistrzostw Polski seniorów zdobyty przez zawodnika sekcji lekkoatletycznej i pierwszy od ponad 40 lat zdobyty przez tarnowskiego lekkoatletę!

Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka przystępował do konkursu jako jeden z faworytów do złota. Co prawda jest to jego pierwszy sezon startowy w wieku seniora, ale przystąpił do niego bez kompleksów, jeszcze przed zawodami w Toruniu był liderem seniorskiego rankingu skoczków w dal.

Tarnowski akademik już pierwszym skokiem objął prowadzenie w konkursie i nie oddał go do końca. Swoją dominację tego dnia przypieczętował ostatnim skokiem, kiedy wiedząc już, że został mistrzem Polski, uzyskał odległość 7,73 cm, poprawiając tym samym swój rekord życiowy.

Srebrny medal wywalczył Karol Hoffman z Aleksandrowa Łódzkiego uzyskując wynik 7,48cm, a brązowy Norbert Kański z Gdańska (7,41cm).

Komentarze wyłączone.

Skip to content