Futsaliści wicemistrzami Małopolski

01-22-2018 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Srebrny medal Akademickich Mistrzostw Małopolski przywieźli z turnieju finałowego futsaliści AZS PWSZ Tarnów. Teraz przed podopiecznymi trenera Krzysztofa Tomalskiego turniej półfinałowy, w którym zagrają najlepsze drużyny z Małopolski, Podkarpacia, świętokrzyskiego oraz lubelskiego. Na najlepszych czeka nagroda w postaci udziału w wielkim finale Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się za niespełna miesiąc w Warszawie.

W pierwszym meczu finału wojewódzkiego rozegranego w Krakowie tarnowianie zmierzyli się z zawsze silną reprezentacją PWSZ z Nowego Sącza. Wygrana 4:0 dała naszym akademikom awans do finału, w którym spotkali się z zespołem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Przegrali 1:5, ale zdobywając tytuł akademickiego wicemistrza Małopolski zapewnili sobie awans do półfinału krajowego.

Gratuluję moim zawodnikom, bo wylali sporo potu, by osiągnąć ten wynik. To jednak dopiero początek zmagań, na wicemistrzostwie Małopolski nie zamierzamy bowiem poprzestać – mówi Krzysztof Tomalski, trener AZS PWSZ Tarnów.

.

Końcowa kolejność rozgrywek futsalu mężczyzn Akademickich Mistrzostw Małopolski:

1. AZS AGH Kraków

2. AZS PWSZ Tarnów

3. AZS PWSZ Nowy Sącz

4. AZS AWF Kraków

Turniej półfinałowy zostanie rozegrany w Krakowie w dniach od 1 do 4 lutego, finał około dwa tygodnie później w Warszawie.

Swoje mecze fazy play-off rozgrywają również siatkarze i siatkarki. Akademiczki AZS PWSZ uzyskały awans do półfinału, w ćwierćfinale okazały się bowiem lepsze od zawodniczek UJ (2:0 i 1:2). W półfinale czeka je trudne wyzwanie i rywalizacja z zespołem Akademii Górniczo-Hutniczej lub Uniwersytetu Pedagogicznego.

Siatkarze musieli natomiast uznać wyższość reprezentantów Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa (porażki 2:0, 1:2) i grać będą o miejsca od 5 do 8.

Komentarze wyłączone.

Skip to content