Kolejne sukcesy wspinaczy

05-25-2022 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Nie próżnowali wspinacze AZS ANS w Tarnowie, którzy z sukcesami walczyli na arenach krajowych i międzynarodowych! Na podium Pucharu Świata we wspinaczce na czas stanęły siostry Kałuckie, a Oskar Szalecki wywalczył drugie miejsce w Pucharze Polski seniorów i młodzieżowców!

W amerykańskim Salt Lake City rozegrano drugą edycję tegorocznego Pucharu Świata we wspinaczce na czas. Po świetnych biegach w eliminacjach, reprezentantki Polski nie miały sobie równych również w finałach! Ostatecznie w zawodach zwyciężyła Aleksandra Mirosław (Kotłownia Lublin), na drugim miejscu podium stanęła Aleksandra Kałucka, natomiast na trzecim Natalia Kałucka.

Marcin Dzieński po porażce w biegu 1/8 z Noahem Bratschim ostatecznie zajął 10. miejsce. Anna Brożek niestety nie awansowała do fazy pucharowej.

Pod nieobecność najlepszych w Lublinie odbyła się natomiast kolejna edycja Pucharu Polski seniorów i młodzieżowców we wspinaczce na czas. Bardzo udany start w zawodach zaliczył Oskar Szalecki, który będąc jeszcze w kategorii wiekowej juniora, stanął na drugim miejscu podium seniorskich zawodów, ulegając jedynie Hubertowi Przytule (AZS Uniwersytet Warszawski), a do tego poprawiając po raz kolejny rekord Polski, który w kategorii juniora wynosi obecnie 6.49s! Czwarty był Bartłomiej Podlewski/Sportiva Tarnów. Wśród pań trzecia była tarnowianka Daria Nawój (Sportiva Tarnów), piąte miejsce zajęła Alicja Nowak (AZS ANS Tarnów, kat. wiekowa junior).

 

Komentarze wyłączone.

Skip to content