Futsaliści w finałach Akademickich Mistrzostw Małopolski

01-15-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Futsaliści AZS PWSZ Tarnów nie chcieli być gorsi od siatkarek i również w pięknym stylu awansowali do fazy finałowej Akademickich Mistrzostw Małopolski. Studenci tarnowskiej PWSZ ukończyli rozgrywki fazy zasadniczej na pierwszym miejscu w tabeli grupy B, nie przegrywając żadnego meczu.

W tabeli grupy B oprócz tarnowian rozstawione zostały drużyny AZS Krakowskiej Akademii, AZS Uniwersytetu Ekonomicznego, AZS Politechniki Krakowskiej, AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego i AZS Uniwersytetu Rolniczego. Tarnowscy akademicy tegoroczne rozgrywki rozpoczęli od meczów wyjazdowych – w pierwszym wywalczyli cenny remis z bardzo mocną drużyną Krakowskiej Akademii (1:!), a w drugim pokonali AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego (0:5). Kolejne trzy mecze rozegrali we własnej hali, pokonując kolejno AZS Uniwersytetu Rolniczego (7:0), AZS Uniwersytetu Ekonomicznego (4:1) i AZS Politechniki Krakowskiej (11:0).

Galeria zdjęć z meczu z AZS UR Kraków >>>

Drużyna AZS PWSZ Tarnów zdobyła łącznie 13 punktów i zajęła w tabeli pierwsze miejsce, wyprzedzając dzięki lepszemu stosunkowi bramek (28-2) drużynę Krakowskiej Akademii (26-9). Trzecie miejsce zajął AZ UEK mający 7 punktów.

Zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie, tarnowscy studenci nie tylko awansowali do finałów Akademickich Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane 19 stycznia w Krakowie, ale uzyskali prawo gry w półfinale strefy C Akademickich Mistrzostw Polski.

W finałach rozgrywek środowiskowych zagrają również futsalistki AZS PWSZ Tarnów, które co prawda do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski zgłaszają się bezpośrednio, bez konieczności gry w lidze środowiskowej, ale po raz pierwszy w historii sekcji podjęły rywalizację sportową z drużynami małopolskich szkół wyższych. Po rundzie zasadniczej zajmują drugie miejsce w swojej grupie i 18 stycznia zagrają w turnieju finałowym o miejsca 1 – 4.


Partner Mistrzostw

Komentarze wyłączone.

Skip to content