Bratysława zdobyta!

02-10-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Tarnowscy studenci pobili Austriaków i Słowaków. Tak żartobliwie niektóre portale internetowe zatytułowały informację o sukcesie zawodników AZS PWSZ Tarnów w Otwartym Międzynarodowym Turnieju Grapplingu zorganizowanym 29 stycznia 2011 r. w Bratysławie. Studenci tarnowskiej PWSZ zdobyli w tym turnieju aż 4 złote medale!

Grappling jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie i w Polsce. Atrakcyjność oraz widowiskowość tej dyscypliny wynikająca z jej wszechstronności została dostrzeżona na ubiegłorocznej Olimpiadzie Sportów Walki w Pekinie. W skutek tego grappling zyskał ogromne szanse na włączenie do programu Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 jako dyscyplina pokazowa, co prowadzi do wcielenia grapplingu do stałego programu igrzysk.

Decyzją Zarządu AZS PWSZ Tarnów, podjętą na wniosek grupy studentów, w ramach Klubu utworzono sekcję grapplingu, a jej trenerem i prowadzącym został posiadający odpowiednie uprawnienia, student i absolwent tarnowskiej PWSZ – Robert Wardzała.

Pierwszym turniejem sportowym w którym wzięli udział zawodnicy AZS PWSZ w Tarnowie, był Otwartym Międzynarodowym Turnieju Grapplingu zorganizowanym 29 stycznia 2011 r. w Bratysławie. Najlepiej spisał się właśnie trener i jednocześnie zawodnik sekcji, Robert Wardzała, który zdobył aż dwa złote medale (-93kg). Na najwyższym stopniu podium stanął również Arkadiusz Michalik (-84kg, walka w kimonach) oraz Piotr Karciński (-84kg, walka bez kimon).

W turnieju startowali również inni reprezentanci Polski, zawodnicy FIZOL Team Tarnów oraz Grappling Kraków. Bartosz Bałuta z FIZOL Team Tarnów zdobył dwa srebra, Artur Szwed jeden srebrny krążek (Grappling Kraków, -84 kg, walka w kimonach) a Tomasz Szwed (FIZOL Team) zdobył złoto w kategorii -71 kg, walka w kimonach.

 Robert Wardzała, trener AZS PWSZ Tarnów i FIZOL Team:

Początek bieżącego roku jest dla tarnowskich sekcji bardzo udany. 23 stycznia Grzegorz Siwy odniósł swoje siódme zwycięstwo na zawodowym ringu MMA, tym samym awansując na 7 pozycje w rankingu (MMAROCKS). Teraz przywozimy siedem medali z Międzynarodowego Turnieju Grapplingu co dobrze prognozuję na najważniejsze turnieje zbliżającego się okresu startowego. Fizole walczyć będą na na kolejnej edycji Ligi Brazylijskiego- JiuJitsu, natomiast grapplingowcy AZS PWSZ TARNÓW rywalizować będą w eliminacjach do Akademickich Mistrzostw Polski w Judo, oraz Otwartych Mistrzostwach Polski w Grapplingu.

Jan Salamon, Prezes AZS PWSZ Tarnów:

Grappling to młoda dyscyplina sportu bardzo popularna wśród studentów PWSZ w Tarnowie, którzy zgłosili się do naszego Klubu z propozycją utworzenia sekcji, która w plan działania wpisany będzie miała sport kwalifikowany. Zarząd Klubu na ostatnim posiedzeniu wyraził zgodę na działalność sekcji, ale jej funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez tak prężnego sponsora jak Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., które w tym roku podjęło decyzję o dalszej współpracy z naszym Klubem. Bardzo nas to cieszy, gdyż jak widać – możemy z sukcesami poszerzać zakres naszej sportowej działalności. Gratuluję chłopcom, gdyż jest to wymarzony początek działalności sekcji!

Galeria zdjęć z Turnieju >>>

 

Komentarze wyłączone.

Skip to content