Akademicka Doba Sportu za nami » KU AZS Akademia Tarnowska

Akademicka Doba Sportu za nami

11-08-2023 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Tarnów był jednym z 12 miast w Polsce, które w ramach wydarzenia Akademicka Doba Sportu promowały kulturę fizyczną, uprawianie aktywności fizycznej i prozdrowotny tryb życia. Wydarzenia w poszczególnych miastach opierają się na różnorodnych aktywnościach okołosportowych zaplanowanych na 24 godziny i zlokalizowanych na terenie obiektów sportowych należących do uczelni wyższych. AZS w ten sposób pokazuje, że aktywność ruchową można uprawiać o każdej porze dnia i nocy, a różnorodność form tej aktywności pozwala każdemu na uczestnictwo!

Oprócz Tarnowa, aktywność fizyczną promują AZSy w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Opolu, Poznaniu i Zielonej Górze.

Ale jeśli nie zdążyliście wziąć udziału w Akademickiej Dobie Sportu, to zapraszamy na zajęcia sekcyjne organizowane przez Klub Uczelniany AZS Akademii Tarnowskiej. Sport w małym i dużym wymiarze można uprawiać w następujących sekcjach:

Ergometr wioślarski
Fitness
Lekka atletyka
Piłka ręczna
Piłka siatkowa
PÅ‚ywanie
Tenis stołowy
Trójbój/Siłownia
Wspinaczka sportowa

Więcej informacji na temat terminów zajęć i zapisów do sekcji można odnaleźć tutaj: azs.pwsztar.edu.pl/azs-zaprasza-na-zajecia-sportowe.

Organizatorem wydarzenia jest Akademicki ZwiÄ…zek Sportowy.
Projekt jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki