Futsaliści wygrali Małopolską Ligę Akademicką!

03-08-2010 przez admin Zostaw odpowiedź »

Reprezentacja futsalistów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zwyciężyła w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Akademickiej! Zawodnicy trenujący pod okiem mgr. Krzysztofa Tomalskiego zmagania ligowe rozpoczęli od kompletu zwycięstw nad rywalami ze swojej grupy. Wygrane z reprezentacjami Uniwersytetu Pedagogicznego (6:4), Krakowskiej Akademii (3:1) i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości (5:0 v.) pozwoliły reprezentacji PWSZ w Tarnowie awansować do fazy finałowej MLA.

Walkę w finałach play-off Małopolskiej Ligi Akademickiej nasi studenci rozpoczęli od remisu z drużyną Politechniki Krakowskiej (4:4) i były to jedyne stracone punkty. W drugim pojedynku PWSZ w Tarnowie zwyciężyła zawsze mocną drużynę Akademii Górniczo-Hutniczej (4:3), a następnie pokonała Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa (4:1). O zwycięstwie w całym cyklu zadecydował pojedynek z zespołem PWSZ w Nowym Sączu (4:1).

Tym samym reprezentacja futsalistów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie okazała się najlepszą wśród drużyn akademickich z małopolski i jednocześnie awansowała do kolejnego cyklu zmagań w ramach współzawodnictwa studenckiego czyli eliminacji strefy C do Akademickich Mistrzostw Polski.

Z eliminacji nasza reprezentacja wróciła niestety na tarczy. W Turnieju rozegranym w dniach 1 –3 lutego 2010 r. w Krakowie, drużyna PWSZ w Tarnowie zajęła ostatecznie 8. miejsce na 16 zespołów i nie awansowała do finałów AMP. Naszym zawodnikom dzięki zwycięstwom nad Uniwersytetem Jana Kochanowskiego z Kielc i Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodnicza z Lublina udało się awansować do drugiej fazy rozgrywek, tam jednak ulegli drużynom Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina, Politechniki Lubelskiej i Politechniki Krakowskiej i po przegranej z PWSZ z Nowego Sącza zajęli wspomnianą 8. pozycję. Do finałów AMP nie udało się awansować żadnej drużynie z Małopolski.

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w futsalu:

Trener: Krzysztof Tomalski
Zawodnicy: Dariusz Barwacz, Marcin Białas, Dawid Goliński, Łukasz Jamróg, Łukasz Kwaśniak, Ignacy Ligara, Patryk Marciniec, Tomasz Mikrut, Mateusz Miśtak, Jordan Ocłoń, Mateusz Soja, Paweł Węgrzyn, Robert Witek

Komentarze wyłączone.

Skip to content