Tarnowska PWSZ trzecia w klasyfikacji generalnej AMP! » KU AZS Akademia Tarnowska

Tarnowska PWSZ trzecia w klasyfikacji generalnej AMP!

08-05-2010 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Akademicki Związek Sportowy podał do wiadomości wyniki klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zajęła 53. miejsce na 129 uczelni wyższych biorących udział w akademickim współzawodnictwie sportowym. W klasyfikacji prowadzonej w typach uczelni (wyższe szkoły zawodowe) tarnowska PWSZ zajęła 3. miejsce! Lepsze okazały się jedynie PWSZ Leszno i PWSZ Nysa.

Jan Salamon Prezes KU AZS PWSZ w Tarnowie: cieszymy się bardzo z 3. miejsca w typach uczelni i wysokiego 53. w klasyfikacji generalnej dla wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Tak wysokie pozycje to zasługa ciężkiej pracy naszych studentów i trenerów na treningach w ramach sekcji prowadzonych przez nasz Klub. Punktowaliśmy w tradycyjnie mocnych dla nas dyscyplinach jak koszykówka, siatkówka, futsal, piłka ręczna i wspinaczka ale kluczem do sukcesu okazały się bardzo dobre starty w biegach przełajowych i pływaniu. Bez medali zdobytych przez nasze dziewczęta – złota w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych i srebra przywiezionego z zawodów finałowych w pływaniu nie bylibyśmy w pierwszej trójce wyższych szkół zawodowych. Warto zaznaczyć, że w AMP w biegach przełajowych wzięliśmy udział po raz pierwszy w historii naszej Uczelni. Poszerzanie zakresu aktywności sportowej jest możliwe dzięki naszemu sponsorowi – Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu S.A. Wysokie pozycje w klasyfikacji to również dowód na wysoki poziom sprawności fizycznej naszych studentów i możliwość ich rozwoju sportowego podczas studiów. Nie byłoby to możliwe bez przychylności Władz Uczelni, które rozumieją jak ważna jest aktywność fizyczna młodzieży. Przygoda ze sportem jest w tarnowskiej PWSZ możliwa dla studentów wszystkich kierunków, nie tylko wychowania fizycznego.