Siatkarki zagrajÄ… o mistrzostwo ligi akademickiej! » KU AZS Akademia Tarnowska

Siatkarki zagrajÄ… o mistrzostwo ligi akademickiej!

03-07-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Siatkarki AZS PWSZ w Tarnowie wygrały rewanżowe spotkanie z drużyną AZS Uniwersytetu Rolniczego i stanęły przed szansą obrony wywalczone w ubiegłym roku tytułu Akademickich Mistrzyń Małopolski.

W spotkaniu rewanżowym, rozegranym na parkiecie hali PWSZ w Tarnowie, w stosunku 2:0 po raz drugi triumfowały tarnowskie akademiczki (25:10, 25:23). Dzięki tej wygranej awansowały do finału rozgrywek sportowych małopolskich szkół wyższych i zagrają o tytuł mistrzowski. Rywalem będzie zespół zwycięski z pary AZS AGH Kraków – AZS AWF Kraków.

Studentki tarnowskiej PWSZ zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Małopolski po raz piąty z rzędu, jednak złoty medal wywalczyły tylko raz. W zeszłym roku pokonały reprezentację AGH Kraków, przerywając okres siedmioletniej hegemonii krakowianek.

Finał ligi akademickiej zostanie rozegrany w poniedziałek, 13 marca 2017 r. o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich sympatyków żeńskiej siatkówki do dopingowania tarnowianek w walce o złoto. Wstęp wolny!