Siatkarki z brÄ…zem ligi akademickiej » KU AZS Akademia Tarnowska

Siatkarki z brÄ…zem ligi akademickiej

03-14-2018 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Wygrywając 2:1 z drużyna AZS Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa siatkarki AZS PWSZ Tarnów zajęły trzecie miejsce w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski i potwierdziły prawo gry w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet.

Siatkarki prowadzone przez trenera Jana Salamona po raz kolejny stanęły na podium rozgrywek środowiska małopolskich szkół wyższych. W tegorocznej edycji w walce o brązowy medal zmierzyły się z reprezentacją Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa. Studentki tarnowskiej PWSZ jedynie w drugim secie straciły koncentrację co zaowocowało przegraną i koniecznością rozegrania tie-breaka w którym szybko wyszły na prowadzenie i ostatecznie zakończyły go stosunkiem punktów 15:8.

Jan Salamon/trener: Rozgrywki ligi akademickiej są dla nas istotne ze względu na konieczność wywalczenia prawa gry w półfinale AMP. Zajęcie miejsca medalowego to bardzo miły dodatek. W tym roku dziewczęta wywalczyły brąz. Cieszy fakt, że po raz kolejny z rzędu stajemy na podium, ale aby myśleć o awansie do finału krajowego musimy poprawić jeszcze kilka elementów w naszej grze.

Przed studentkami swój mecz o 5. miejsce w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Małopolski rozegrali studenci PWSZ. Niestety, przegrali spotkanie z AZS Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie 1:2.