Futsaliści ze złotem Akademickich Mistrzostw Polski

03-14-2018 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Złoty medal w klasyfikacji typów uczelni przywiozła reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn zorganizowanego w Warszawie. Studenci tarnowskiej PWSZ okazali się najlepsi w gronie reprezentacji państwowych wyższych szkół zawodowych i jako jedyni awansowali do finału krajowego rozgrywek.

Droga tarnowian do warszawskiego finału była długa i emocjonująca. Zaczęła się na poziomie rozgrywek środowiska sportowego małopolskich szkół wyższych. Już wtedy tarnowscy żacy zasygnalizowali wysoki poziom sportowy zdobywając tytuł wicemistrzów Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Rozgrywki środowiskowe są dla futsalistów przepustką do dalszych faz rywalizacji. Dzięki 2. miejscu wywalczonemu w lidze akademickiej, studenci PWSZ w Tarnowie zostali rozstawieni, z teoretycznie lepszych miejsc, w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. W zawodach rozegranych w Krakowie tarnowianie spisali się fantastycznie. Nie tylko uzyskali prawo gry w finale krajowym, ale ostatecznie zostali sklasyfikowani na bardzo wysokim 2. miejscu, ulegając w finale turnieju reprezentacji Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa.

.
Tarnowscy studenci zagrali w finale krajowym jako jedyny zespół reprezentujący wyższe szkoły zawodowe. Rozstawieni w grupie D wywalczyli w niej czwarte miejsce notując na swoim koncie jeden remis i dwie porażki i ostatecznie zostali sklasyfikowani w klasyfikacji końcowej na miejscach 13-16. Otrzymali jednak złoty medal w klasyfikacji swojego typu uczelni.

Krzysztof Tomalski/trener: bardzo cieszymy się ze zdobycia złotego medalu Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych. To już trzeci taki tytuł zdobyty przez zawodników sekcji futsalu. Drużyna włożyła w ten sukces tyle wysiłku, walki i ambicji, że chyba można powiedzieć, że ten tytuł im się należał. Futsal jest najpopularniejszą dyscypliną w systemie rywalizacji sportowej szkół wyższych. Ponad 150 uczelni bierze udział w rozgrywkach. Istnieje opinia, że w tej dyscyplinie jest najtrudniej awansować, system jest trójstopniowy a poziom bardzo wysoki.

Komentarze wyłączone.

Skip to content