Siatkarki blisko finaÅ‚u ligi akademickiej » KU AZS Akademia Tarnowska

Siatkarki blisko finału ligi akademickiej

02-24-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Siatkarki AZS PWSZ w Tarnowie wygrały pierwszy z meczów fazy półfinałowej Akademickich Mistrzostw Małopolski. W spotkaniu rozegranym w Krakowie, pokonały drużynę AZS Uniwersytetu Rolniczego 0:2 (19:25, 15:25). Dzięki temu zwycięstwu stoją przed szansą trzeciego z rzędu awansu do finału ligi akademickiej. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w najbliższy poniedziałek 27 lutego o godz. 19.00 w hali PWSZ w Tarnowie (wstęp wolny).

W przypadku wygranej, tarnowskie akademiczki zagrajÄ… finaÅ‚ 13 marca ze zwyciÄ™zcÄ… pary AZS AWF – AZS AGH. Co istotne, mecz zostanie rozegrany w Tarnowie!

Jan Salamon, trener: drużyna w całości zrealizowała postawione przed nią zadania. To był dobry mecz w naszym wykonaniu, jestem szczególnie zadowolony z faktu utrzymania pełnej koncentracji i zaangażowania przez całe spotkanie. Możemy teraz spokojnie czekać na mecz rewanżowy, jednak o grze w finale będziemy myśleć dopiero gdy będziemy zwycięzcami dwumeczu.

W rozgrywkach sportowych szkół wyższych małopolski uczestniczą również siatkarze AZS PWSZ Tarnów, którzy walczą o prawo gry w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski. Kluczowy dla sytuacji w tabeli będzie dwumecz z reprezentacją Uniwersytetu Pedagogicznego z Krakowa, który zostanie rozegrany 6 i 9 marca. Zwycięzca awansuje do dalszej fazy rozgrywek.