Siatkarki AZS PWSZ Tarnów Akademickimi Mistrzyniami Polski!

05-31-2021 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Piątek, 28 maja 2021 – kibice siatkówki z regionu zapamiętają tę datę już na zawsze. Tego dnia siatkarki AZS PWSZ Tarnów zdobyły pierwszy w historii Uczelni tytuł Akademickich Mistrzyń Polski w piłce siatkowej. W finałowym meczu podopieczne trenerów Jana Salamona i Michała Madejskiego pokonały drużynę AWF Katowice 3:0.

Formuła turnieju finałowego AMP w siatkówce jest bardzo trudna pod względem fizycznym. Zawodniczki rozgrywają po dwa mecze dziennie, a do tego, finał oraz mecz o trzecie miejsce gra się do trzech wygranych setów.

Zawodniczki z Tarnowa już w fazie grupowej zasygnalizowały wysoką formę. W pierwszym meczu pokonały AWF Poznań, w drugim WSZiA Opole. Przegrały tylko trzeci mecz – z UG Gdańsk, ale stało się to po wygraniu pierwszego seta, gdy pewne było zajęcie 1. miejsca w grupie.

Kolejne szczeble tarnowianki przeszły jak burza, nie oddając rywalkom nawet seta. W ćwierćfinale pokonały UE Katowice, w półfinale PŚ Gliwice, a w wielkim finale nie dały szans AWF-owi Katowice. Jak widać, Tarnów okazał się za mocny dla ekip z Górnego Śląska.

Trzysetowy finał był bardzo zacięty w pierwszych dwóch setach, choć z każdą piłką rysowała się coraz większa przewaga tarnowianek. „Kropkę nad i” nasze zawodniczki postawiły w trzecim secie wygranym do 17. Historyczny, pierwszy złotym medal AMP w siatkówce dla naszej Uczelni stał się faktem!

Dodajmy, że wcześniej drużynowe medale AMP zdobyli: futsaliści (złoto w 2013), szczypiorniści (brąz w 2017) oraz kolarze (złoto w 2020).

Gratulujemy naszym wspaniałym Paniom oraz Trenerom: Janowi Salamonowi oraz Michałowi Madejskiemu.

PWSZ Tarnów: Iwona Bąk, Dominika Bochenek, Nina Chojnacka, Agnieszka Cur, Marta Dąbrowska, Simona Dreczka, Paulina Krześlak, Oliwia Rzepa, Gabriela Stachura, Daria Starzyk, Malwina Stroińska, Kalina Warchoł, Dominika Zelek, trenerzy: Jan Salamon i Michał Madejski

Faza grupowa: PWSZ Tarnów– AWF Poznań 2:0; PWSZ Tarnów – WSZiA Opole 2:0; PWSZ Tarnów – UG Gdańsk 1:2

Ćwierćfinał: PWSZ Tarnów – UE Katowice 2:0

Półfinał: PWSZ Tarnów – PŚ Gliwice 2:0

Finał: PWSZ Tarnów – AWF Katowice 3:0

Zdjęcia: Okapi Studio, dzięki uprzejmości organizatorów