Siatkarki akademickimi wicemistrzyniami MaÅ‚opolski » KU AZS Akademia Tarnowska

Siatkarki akademickimi wicemistrzyniami Małopolski

03-14-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Studentkom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie nie udało się obronić złotego medalu Akademickich Mistrzostw Małopolski. W finale ligi rozegranym w hali PWSZ 13 marca, tarnowianki uległy reprezentacji Akademii Wychowania Fizycznego z Krakowa 2:3.

Finał dostarczył widowni wielu emocji a do wyłonienia mistrzyń wymagał rozegrania tie-breaku. Pierwszego seta wygrały studentki z Krakowa (19:25), ale tarnowianki w odpowiedzi wygrały seta drugiego i trzeciego (25:20, 25:18).

Kiedy już wydawało się, że gospodynie złapały właściwy rytm gry i tytuł mistrzowski pozostanie w Tarnowie, studentki Akademii Wychowania Fizycznego bardzo dobrze rozpoczęły czwartego seta i uwierzyły, że mogą jeszcze powalczyć.

Również ostatnia partia rozpoczęła się od prowadzenia drużyny krakowskiej, która nie oddała do końca wygranej, mimo zrywu studentek PWSZ, które obroniły trzy piłki meczowe z rzędu.

Ostatni set zakończył się zwycięstwem 12:15 akademiczek z Krakowa, które po kilku latach latach porażek z reprezentacją tarnowskiej PWSZ, zrewanżowały się odebraniem tytułu mistrzowskiego.

Jan Salamon/trener AZS PWSZ Tarnów: zabrakło nam tych atutów, którymi dysponowaliśmy w poprzednich meczach – koncentracji i konsekwencji. Graliśmy zrywami, okresy dobrej gry przerywane były błędami. Co prawda nasze rywalki również grały nierówno, ale o przegranej zdecydowała nasza słaba skuteczność w ataku. Nie da się wywalczyć tytułu mistrzowskiego w taki sposób. Szkoda, że tarnowscy kibice nie mogli się cieszyć ze złota, ale wicemistrzostwo ligi akademickiej ma dla nas również dużą wartość i cenimy je sobie. Gratuluję drużynie z Krakowa, a my myślimy już o przygotowaniach do półfinału strefy C Akademickich Mistrzostw Polski. Będziemy rywalizować z mocnymi zespołami, więc walka o finał nie będzie łatwa.