Ruszyła Małopolska Liga Akademicka

12-02-2010 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Zmagania sportowe rozpoczęli przedstawiciele gier zespołowych. Cenne zwycięstwa wyjazdowe nad reprezentacjami krakowskich szkół wyższych zanotowali siatkarze i siatkarki AZS PWSZ Tarnów.

Jako pierwsze, w ramach Małopolskiej Ligi Akademickiej, rozpoczęły rywalizację siatkarki. W swoim pierwszy spotkaniu uległy wyraźnie AZS PWSZ Nowy Sącz 0:2, ale w kolejnym meczu, rozegranym na wyjeździe z AZS Collegium Medicum UJ, nie dały szans krakowskiej drużynie wygrywając 0:2 (20:25, 13:25).

Cenne zwycięstwo ligowe, przywieźli również siatkarze. Ich mecz z AZS Uniwersytetu Rolniczego Kraków był bardzo emocjonujący. Pierwszy set zdecydowanie należał do gospodarzy, drugi do gości, a o wszystkim zdecydował tie-break. Większą skutecznością w ostatnim secie wykazali się jednak studenci PWSZ Tarnów i dzięki wygranej 16:18 to oni mogli się cieczyć ze zwycięstwa w całym spotkaniu 1:2!

Mgr Jan Salamon, trener: Cieszymy się bardzo z tych wyjazdowych zwycięstw. Szczególnie dziewczęta, które w ligowym debiucie przegrały z drużyną PWSZ Nowy Sącz. Dokonaliśmy jednak analizy tego spotkania, wprowadziliśmy kilka nowych rozwiązań w ustawieniu zespołu i realizacja założeń taktycznych przyniosła nam wyraźne zwycięstwo nad Collegium Medicum. Gratuluję również chłopcom, którzy zafundowali nam tyle emocji, ale ostatecznie pokonali Uniwersytet Rolniczy. Pierwszy set kompletnie nam nie wyszedł, ale w drugim zmieliśmy sposób gry zaskakując tym przeciwnika co dało nam wygraną i szansę na zwycięstwo w całym meczu. Cieszę się, że drużyna wierzyła w siebie do końca i mimo niekorzystnego ułożenia gry w początkowej fazie tie-breaka wywalczyła bardzo cenne dwa punkty.

.

Zobacz galerię z meczu piłki siatkowej kobiet AZS PWSZ Tarnów – AZS PWSZ N.S >>>