Pięć medali młodych lekkoatletów

09-11-2015 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Z pięcioma Medalami Mistrzostw Polski AZS Juniorów wrócili z Białej Podlaskiej młodzi lekkoatleci Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Damian Tarczoń w skoku w dal oraz Mateusz Różański w trójskoku. Srebrny medal wywalczyła Dominika Gąsiorowska w biegu na 2000m z przeszkodami, a brązowe medale zdobyli Weronika Brachucy w biegu na 1500m oraz Mateusz Różański w skoku w dal. Wszyscy medaliści są podopiecznymi trenera Jarosława Wałaszka. Na piątym miejscu zawody ukończyła sztafeta 4x400m juniorów biegnąca w składzie Mateusz Jewuła, Damian Tarczoń, Bartosz Jarmuła i Michał Opocki. W zawodach brali również udział: Michał Opocki w biegu na 400m (trener Jarosław Wałaszek) oraz Przemysław Tarchała w biegu na 110m przez płotki, Kamil Kubala w biegach na 100m i 200m oraz Jewuła Mateusz 100m i 4×400 –  podopieczni trenera Piotra Kuczka.

W klasyfikacji klubów skromna reprezentacja klubu z Tarnowa zajęła dobre, VI miejsce w Polsce wśród klubów akademickich, wygrywając między innymi z takimi klubami jak AZS Gdańsk, AZS Biała Podlaska czy AZS Gorzów.

Zawody te były ostatnim startem w barwach klubu AZS PWSZ w Tarnowie – Damiana Tarczonia, który zdecydował się podjąć studia w Krakowie i w krakowskim klubie kontynuować swoją karierę sportową. Decyzja zawodnika podyktowana jest chęcia dalszego rozwoju sportowego, który w Tarnowie byłby utrudniony ze względu na brak profesjonalnej bazy treningowej w zakresie skoku w dal. Przypomnijmy, że Damian jest członkiem Kadry Narodowej juniorów i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku.