MichaÅ‚ Derus wÅ›ród 10 Asów MaÅ‚opolski » KU AZS Akademia Tarnowska

Michał Derus wśród 10 Asów Małopolski

12-22-2016 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

58597fddc7090_pMichał Derus, student wychowania fizycznego tarnowskiej PWSZ oraz lekkoatleta Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie został laureatem plebiscytu sportowego 10 Asów Małopolski organizowanego już po raz 25. przez redakcję Dziennika Polskiego.

Srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro zajął 9. miejsce zdobywając 3929 głosów. W plebiscycie zwyciężył kolarz Rafał Majka. Wśród trenerów bardzo wysokie 3. miejsce zajął trener Michała – dr Piotr Kuczek, na którego oddano 1870 głosów.

Nagrody w imieniu tarnowskiego lekkoatlety oraz jego trenera odebrał Jan Salamon, Prezes Klubu Uczelnianego AZS, który dziękował m.in. Władzom Uczelni za życzliwe traktowanie aktywności sportowej studentów i umożliwienie im rozwijania pasji na najwyższym poziomie.

Relacja foto i wideo z Gali >>>

Warto wspomnieć, że do plebiscytu nominowano jeszcze dwoje studentów PWSZ w Tarnowie. 18. miejsce zajęła Klaudia Buczek akademicka wicemistrzyni Świata, a 38. Marcin Dzieński mistrz Świata seniorów. Oboje są wspinaczami na czas.